Команді фахівців з ряду європейських країн вдалося довести, що доля людини і собаки була переплетена ще більше чотирнадцяти тисяч років тому. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВчені стверджують, що в епоху палеоліту люди приручали цих тварин не лише в потребі постійного полювання та охорони, а також в якості улюбленого вихованця, який вимагав турботи і доброго ставлення.
Такі висновки науковці змогли зробити, коли були виявлені останки собак в похованні разом з мисливцями-збирачами в Оберкасселе, на заході Німеччини.
В могилах, крім залишків людини, знаходилися кістки двох тварин: дорослої собаки і цуценя.
Дослідження кісток цуценя показало, що собака, найвірогідніше, перенесло чумка у віці трьох-чотирьох місяців, після чого зміг прожити ще до стільки ж. Така виживаність при чумке малоймовірна.
Цей незвичайний факт, як вважають археологи, вказує на те, що господарі цуценя безперервно доглядали за ним, постачаючи його їжею і водою і регулярно очищаючи його шкіру, ніс та інші частини тіла від виділень і нечистот.
Також археологи з упевненістю стверджують, що саме безпосередньо завдяки піклуванню людини у тварин з'явилася можливість відстрочити смерть.
Експерти заявляють, що хворий щеня не приносив своїм господарям якусь практичну користь. Що з упевненістю говорить про те, що тільки з співчуття та любові, тварина отримувала належну турботу.
Вірні друзі людини
Таке ставлення, за словами археологів, говорить про те, що наші предки не мислили виключно утилітарно, вважаючи собак "живими знаряддями праці". По всьому відно, особливі відносини між людиною і його, як виявилося, кращим другом виникли практично відразу після взаємного одомашнення людей і собак.
Як повідомляв портал "Знай.иа", ягня-мутант став справжнім членом сім'ї.