Завдяки телескопа ALMA вчені отримали знімок газо-пилового кільця, диску аккреції або "бублика" чорної діри. Фахівці виявили кільце з розпеченого газу під час дослідження характеристик квазарів.

Завдяки можливостям телескопа ALMA астрономами вперше отриманий знімок газо-пилового кільця, що обертається навколо чорної діри під час того, як вона його поглинає. Даний знімок вчені зробили під час дослідження характеристик квазарів, проте саму чорну діру розглянути не вдалося – у неї невеликі розміри.

"Бублик" утворився навколо чорної діри викидів розігрітій плазми, які досягли граничного кількості. Чорна діра в центрі нашої галактики, приміром, не володіє великим апетитом, у неї немає диска аккреції. Фахівці займаються з'ясувань механізму утворення даних скупчень.

Популярні новини зараз
Українцям пообіцяли зробити життя трохи простішим: понад 10 тис грн на людину Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії Будуть мобілізовані до ЗСУ: Рада прийняла важливе рішення Нові тарифи на газ в Україні: скільки він коштуватиме до квітня 2025 року
Показати ще

Також під час дослідження вдалося з'ясувати, що диск аккреції має витягнуту і нерівну форму. Це говорить про те, що процес його обертання відбувається стихійно, на нього чинять вплив не тільки сили тяжіння чорної діри.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що електрокар Маска вріжеться в Землю.