Завдяки телескопа ALMA вчені отримали знімок газо-пилового кільця, диску аккреції або "бублика" чорної діри. Фахівці виявили кільце з розпеченого газу під час дослідження характеристик квазарів.

Завдяки можливостям телескопа ALMA астрономами вперше отриманий знімок газо-пилового кільця, що обертається навколо чорної діри під час того, як вона його поглинає. Даний знімок вчені зробили під час дослідження характеристик квазарів, проте саму чорну діру розглянути не вдалося – у неї невеликі розміри.

"Бублик" утворився навколо чорної діри викидів розігрітій плазми, які досягли граничного кількості. Чорна діра в центрі нашої галактики, приміром, не володіє великим апетитом, у неї немає диска аккреції. Фахівці займаються з'ясувань механізму утворення даних скупчень.

Популярні новини зараз

Жінка справила нужду на вулиці, посеред дітей і пенсіонерів, сусіди лютують: "Дивилася в очі і какала"

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Анастасія Волочкова розкрила страшну таємницю про неповнолітній інтим в балеті: "*буть з 14 років"

Прихильники НКВС розстріляли 15-17 літніх хлопців у різдвяному вертепі: дітей поховали, а вбивць "сховали"

Показати ще

Також під час дослідження вдалося з'ясувати, що диск аккреції має витягнуту і нерівну форму. Це говорить про те, що процес його обертання відбувається стихійно, на нього чинять вплив не тільки сили тяжіння чорної діри.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що електрокар Маска вріжеться в Землю.