У NASA вирішили не піддавати широкому розголосу інцидент з зондом Lunar Reconnaissance Orbiter, який стався в жовтні 2014 року.

Про це повідомляє Astronomy Magazine. У 2014 році великий космічний об'єкт зіткнувся з зондом, коли останній фотографував поверхню Місяця. В агентстві вирішили залишити в таємниці подія, а розкрити інформацію про нього зважилися лише через три роки.

Причина в тому, що інцидент викликав у фахівців безліч питань. Місячний зонд рухався по заздалегідь зазначеній траєкторії і вів рутинні спостереження за поверхнею природного супутника Землі. Апарат зробив серію знімків, але один з них помітно виділявся сильними спотвореннями.

Після детального аналізу вчені визначили, що причиною їх було зіткнення з метеоритом. Удар і викликав спотворення камери. Сила його була критичною і вся апаратура на борту не отримала пошкоджень.

Популярні новини зараз

Вікторія Смеюха і Слава Камінська з "НеАнгелів" попрощалися з українцями: зробили це востаннє

Зірка "Кварталу" Ірина Сопонару потонула в молодильному дзеркалі: "Нереалка..."

Філіп Кіркоров на "Євробаченні" попався на плагіаті України: "Сукня Ані Лорак, стиль Лободи"

Михайло Поплавський захотів молоду дівчину, але все пішло не за планом: "Підманула, підвела"

Показати ще

"Оскільки удар не створив ніяких технічних проблем для роботи і безпеки інструменту, команда лише зараз оголосила про цю подію як чудовий приклад використання інженерних даних там, де це не передбачалося, щоб з'ясувати, що відбувається з космічним кораблем на відстані 380 тис. км від Землі ", - прокоментували вчені три роки мовчання.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, вченим вдалося виявити, що оберігає Землю від безлічі загроз з глибин космосу.