У NASA офіційно підтвердили наявність непрямих доказів існування життя на Титані. В атмосфері планети був знайдений вінілаціанід - органічна сполука, завдяки якому живі істоти можуть виживати в світі метанових озер.

Про це повідомляють ЗМІ.

Сенсаційна звістка передав на Землю дослідницький зонд "Кассіні" в липні минулого року. Однак, вчені провели ще серію тестів, щоб повністю виключити можливість помилки.

Вінілаціанід служить таким собі аналогом земних молекул фосфоліпідів, які формують частково проникні клітинні мембрани - без них життя було б просто неможлива. Тепер хіміки стверджують, що метанові озера Титана є рідною домівкою для мільярдів одноклітинних мікроорганізмів, а значить, теоретично, там є і більш складні істоти.
Варто відзначити, що раніше міжнародна група вчених провела серію досліджень, в результаті яких змогла зробити припущення, що на супутнику Сатурна може існувати деяка форма життя.

Як повідомляє офіційний сайт NASA, на Титані виявили величезну кількість акрилонітрилу, а це, в свою чергу, може говорити про те, що на супутнику знаходяться й інші компоненти життя. Дослідники стверджують, що акрилонітрил при певних умовах може утворювати специфічні стійкі структури, які чимось нагадують клітинні мембрани.

Вчені вважають, що молекули акрилонітрилу можуть поступово перетворюватися на якусь подобу таких мембран, щоб після перерости у більш складну структуру, яка вже нагадуватиме звичну для наукового світу побудову клітини. "Якщо клітинні мембрани на Титані можуть бути сформовані з акрилонітрилу, це може бути першим кроком до появи життя на супутнику Сатурна", - йдеться в статті.

Популярні новини зараз

Комаровський підказав, як не заразитися коронавірусом: "Залежить від..."

У Львові помер молодий сержант: "Зустрічав біля суду з посмішкою"

Полякова пообіцяла знятися без трусів, але дещо попросила взамін: "Просто на секунду..."

На Львівщині зник викладач з чорним наплічником - дружина не спить тиждень

Показати ще

Крім того станція Cassini, яка наближається до завершення своєї 20-річної місії, виявила дивну аномалію в магнітному полі кільценосної планети.

Вчені проаналізували дані, які зібрав супутник та з'ясували, що магнітне поле Сатурна синхронізоване з його віссю. Саме це, за словами спеціалістів, не дає можливості визначити, скільки триває день на газовому гіганті.

"Нахил осі магнітного поля виявився набагато менше, ніж ми припускали до цього і це досить важко пояснити. На даний момент ми не можемо виміряти тривалість дня на Сатурні, але ми все ще працюємо над цим", - розповіла фахівець Мішель Дауерті.

Дослідження магнітного поля Сатурна перевернуло уявлення про формування цього поля на інших планетах, оскільки більше ніде вчені не спостерігали нахил осі на 0,06 градусів.

За деякими теоріями, магнітне поле планети формується за рахунок потоків плазми у ядрі чи розплавленого металу, а для цього вісь повинна дещо відхилятися від осі її обертання.

Вчені продовжать за допомогою Cassini досліджувати планету, щоб пояснити цей феномен.

Загадковий Титан.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що телескоп зняв останні секунди китайської "пропажі".