Дослідники із США спрогнозували появу так званої "мегапосухи", яка може тривати до 30 років, пише grifonsoft.ru.

Вчений Тобі Олт з університету Ітаки разом зі своїми колегами протягом декількох років намагалися встановити причини тривалих посух на Заході і Південно-Заході Америки.

"Подібні катаклізми можуть легко виникнути вже в найближчі роки і не варто сумніватися. Їх сила ні в чому не буде поступатися великим посухам минулого, які відбувалися в США більше тисячі років тому", — розповіли дослідники.

Також вони стверджують, що за останні п'ять років Каліфорнія втратила приблизно 67 кубічних кілометрів води. Але після найпотужніших дощів, що пройшли в січні, Сенат штату оголосив, що засуха нарешті закінчилася.

Вчені задаються питанням про те, чи створюються подібні тривалі посухи самі по собі або в результаті впливу зовнішніх факторів. На їхню думку, вкрай різкі зміни в характері руху течій в океанічних водах, підвищення яскравості Сонця, а також катаклізми геологічного характеру можуть вплинути на клімат в США і викликати "мегапосуху".

Популярні новини зараз

Юля "Зайка" у весільній сукні розкрила інтригу після "Холостяка": "Хто наречений?"

Дружина Віктора Павлика Катерина Репяхова показала свій гардероб після народження сина: "Шо попало"

Сотні людей загинули та зникли безвісти: рятувальники показали наслідки повеней у Європі та небезпеку для України

"Холостячка" Ксенія Мішина втерла ніс Еллерту, поки вранці його будить вже інша: "Тільки вона могла"

Показати ще

Крім цього, був створений набір кліматичних моделей. Частота і періодичність конкретних посух експертів цікавили в першу чергу.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, російські вчені виявили добре збережений череп сибірського єдинорога.