Дослідники з США провели аналіз різного роду кліматичних змін, що відбувалися за останні дві тисячі років і в результаті спрогнозували поява так званої "мегазасухи", яка може тривати до 30 років.

Експерт Тобі Олт з університету Ітаки разом зі своїми колегами протягом декількох років безуспішно намагалися встановити причини постійних посух на заході і південно-заході Сполучених Штатів і ось вперше вони наблизилися до відповіді.

“Подібні катаклізми можуть легко виникнути вже в найближчі роки і не варто сумніватися. Їх сила ні в чому не буде поступатися великим засух минулого, які відбувалися в США більше тисячі років тому", — заявили вчені.

Експерти додали, що за останні п'ять років Каліфорнія втратила приблизно 67 кубічних кілометрів води. Однак потужна серія дощів, що пройшли в січні, змусили влади штату заявити про те, що засуха нарешті закінчилася, але ситуація, однак ситуація може різко змінитися в гіршу сторону.

Популярні новини зараз

Юля "Зайка" у весільній сукні розкрила інтригу після "Холостяка": "Хто наречений?"

Мінусова температура в Південній Африці б'є рекорди: все замерзло і занесло снігом

Колишня Потапа Ірина Горова показала своїх "скажених" мавпочок: "Перелякали дідуся"

Зірка "Величного століття" Мер'єм Узерлі показала сімейну ідилію: справжнє жіноче царство

Показати ще

Вчені задаються питанням про те, створюються подібні тривалі посухи самі по собі або в результаті впливу зовнішніх факторів. Серед них вчені називають вкрай різкі зміни в характері руху течій в океанічних водах, підвищення яскравості Сонця, а також катаклізми геологічного характеру.

Крім цього, був створений набір кліматичних моделей. В першу чергу, вчених цікавило зовсім не час і місце появи конкретних посух, а їх частота і періодичність.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що цифрові гіганти контратакували хакерів.