Дослідники з США провели аналіз різного роду кліматичних змін, що відбувалися за останні дві тисячі років і в результаті спрогнозували поява так званої "мегазасухи", яка може тривати до 30 років.

Експерт Тобі Олт з університету Ітаки разом зі своїми колегами протягом декількох років безуспішно намагалися встановити причини постійних посух на заході і південно-заході Сполучених Штатів і ось вперше вони наблизилися до відповіді.

“Подібні катаклізми можуть легко виникнути вже в найближчі роки і не варто сумніватися. Їх сила ні в чому не буде поступатися великим засух минулого, які відбувалися в США більше тисячі років тому", — заявили вчені.

Експерти додали, що за останні п'ять років Каліфорнія втратила приблизно 67 кубічних кілометрів води. Однак потужна серія дощів, що пройшли в січні, змусили влади штату заявити про те, що засуха нарешті закінчилася, але ситуація, однак ситуація може різко змінитися в гіршу сторону.

Популярні новини зараз

Прогноз погоди на завтра: синоптики обіцяють теплу неділю, хутчіш всі на вулицю

Головне за ніч: масове скасування пільг, атака жахливої інфекції, прокурорське "пекло" Зеленського та нова мінімалка

Разумков терміново збирає Оборонний комітет через вибухи в Балаклії: "Серйозна ситуація"

Повне відео постільної сцени з голою дружиною Харламова Асмус злили в мережу: "Скільки заплатили?"

Показати ще

Вчені задаються питанням про те, створюються подібні тривалі посухи самі по собі або в результаті впливу зовнішніх факторів. Серед них вчені називають вкрай різкі зміни в характері руху течій в океанічних водах, підвищення яскравості Сонця, а також катаклізми геологічного характеру.

Крім цього, був створений набір кліматичних моделей. В першу чергу, вчених цікавило зовсім не час і місце появи конкретних посух, а їх частота і періодичність.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що цифрові гіганти контратакували хакерів.