Популярна реклама початку 2000-х вчила нас, що іноді краще жувати, ніж говорити. Але що робити людям, які, незважаючи на всі зусилля, не можуть позбутися важкого запаху з рота? Дантисти рекомендують стежити за харчуванням і регулярно здійснювати необхідні гігієнічні процедури. Однак практика показує, що це допомогає не всім. Група генетиків з декількох європейських країн припускає, що проблема може бути безпосередньо пов'язана з особливостями ДНК. Як повідомляють російські ЗМІ, причиною запаху з рота можуть бути особливі сполуки сірки, які виробляють деякі організми.

Як стало відомо журналістам , йдеться в опублікованій роботі про ген SELENBP1, який відомий в літературі здатністю пригнічувати пухлини. Протягом довгих років генетики і біологи намагалися з'ясувати, чому у всіх членів з залучених у дослідження сімей виявляється неприємний подих. Вивчаючи кров, слизову оболонку порожнини рота і сечу пацієнтів, вони помітили реакцію на препарати тільки у цього фосфопротеіну. На даний момент його точна роль у процесі невідома, але вчені впевнені в його "провині".

У підсумку дослідники зробили висновок, що помилка в ДНК призводить до неправильного метаболізму, що викликає накопичення в крові чотирьох сполук сірки. Дві з них – метантиол і диметилсульфід – дуже леткі, тому "виходять" через легені і дихання. Мутація гена SELENBP1 зустрічається приблизно у 1 з 90 тисяч чоловік, але лікування для нього ще не було придумано. Над препаратом фармацевти тільки будуть працювати.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про перемогу робота-дантиста

Популярні новини зараз
Побутовим споживачам пригрозили відключенням електроенергії: хто у "чорному списку" ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати
Показати ще