В задоволенні немає нічого поганого до тих пір, поки у гонитві за ним ви не завдаєте біль іншим людям. Часто у випадках зґвалтування звинувачують самих жертв, проте тепер науковці зайнялися насильниками. Як кажуть дослідники, причиною неприборканого потягу може бути як розбещеність, так і тривале утримання. Однак і те й інше запускає механізм жадоби задоволення за загальним для всіх ссавців принципом. Як повідомляють російські ЗМІ, експерименти на мишах і людях дозволили створити пристрій, який убезпечує людину від скоєння злочинів.

Науковці провели експеримент, в якому піддавалися спокусі групи гризунів. Протягом деякого часу піддослідні харчувалися дієтичною їжею, і через кожні десять днів їх режим харчування змінювався на максимально калорійний. Керівники експерименту відзначили, що звикання у мишей виникло вже через кілька таких чергувань, і в останні дні жирну їжу вони могли поглинати в необмеженій кількості. Головним моментом в даному дослідженні стало простежування імпульсів, які виникають у головному мозку безпосередньо перед вживанням їжі, а значить – напередодні отримання так званого задоволення.

Експерти відмітили, що зароджуються такі посили за пару секунд до поглинання їжі, і таке саме відбувається у людей. Намагаючись позбутися від будь-якого виду залежності, люди пробують різні способи розв'язання проблеми, і новий винахід може стати виходом для багатьох, хто вже зневірився у спробах впоратися з самим собою. Експерименти на людині вже проводилися, але вченим потрібні додаткові дослідження, після чого прилад можна буде запатентувати і підготувати до масштабного випуску.

Популярні новини зараз

З кранів городян тече жовта вода, в Київводоканалі пояснили причину

"Колишній" Наді Дорофєєвої Позитив зробив відверте зізнання після розлучення: "Не було півтора року"

Улюбленець Андрія Данилка Melovin сильно схуд і став носити трико: "Коли в душі альфач"

Нова українська школа: у МОН попередили батьків і школярів, програма скоро зміниться

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про незвичний спосіб полюбити музику