В наступному місяці Генічеськ мають відвідати археологи. Мета візиту – огляд місцевих катакомб. Цей об'єкт може бути використаний як пам'ятка для залучення туристів. Крім цього катакомби можуть пролити світло на таємницю скіфського золота, захованого тут за однією з легенд. Багаторазові пошуки скіфських скарбів досі не мали результату, проте співробітники академії наук вважають, що спробувати все ж варто. Як передає сайт genichesk.com.ua, всі бажаючі зможуть послухати тематичну лекцію.

Легенди про скіфське золото під Генічеському ходять давно. У часи ірано-грецьких воєн, а це VI — V ст. до н. е., знаменитий завойовник іранський цар Дарій I, вирішив підкорити скіфські землі... Але вони ухилилися від бою й застосували "тактику випаленої землі", підпалюючи суху степ і позбавляючи тим самим тварин корму. Так пали бойові слони і більшість кінноти. А на верблюдах та віслюках багато не навоюєш... І коли змучені і виснажені агресори підійшли, то сил воювати у них вже не було.

І ось тоді скіфи звернулися до військ: "вашої Крові ми не хочемо і згодні відпустити вас, але тільки якщо віддасте всю свою військову здобич". Тим нічого не залишалося робити, як погодитися. І скіфи везли трофеї на 5.000 верблюдах і 5.000 спарених осликах. За найскромнішими підрахунками це не менше 800 тонн або ж 16.д. вагонів. І привезли це все в те місце, де стоїть нині Генічеськ, під яким перебували катакомби, де все це і заховали. Куди поділися потім ці скіфські скарби і чи були вони взагалі — про це історія замовчує, але катакомби під містом є, й віку вони дуже навіть пристойного.

Популярні новини зараз
Астролог побачив у травні "лихо" для України Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про найдавнішу дитину планети