Український інженер Антон Головаченко створив прототип унікального екзоскелету. По суті, він розробив модулі, які одягаються на пошкоджені кінцівки і допомагають тренувати м'язи у разі переломів або паралічу рук або ніг, запобігаючи атрофування кінцівок і прискорює реабілітацію. Про це повідомляє ТСН.

Штучні руки і ноги з'єднані з серводвигунами, датчиками і програмним забезпеченням можуть піднімати і опускати біологічні кінцівки стільки разів і в такому режимі, як їх запрограмували.

Пластикові елементи спеціально зроблені подібними зовні залізним, тому що винахідник зізнався, що є фанатом фільму Залізна людина.

При написанні програм під кожного окремого клієнта враховується велика кількість факторів, зокрема визначену лікарем кількість вправ і навантажень на конкретні м'язи, тиск і пульс.

Популярні новини зараз
Україна може отримати нові ракети, які дістануть окупантів у глибокому тилу Ніколи не пийте зелений чай, якщо сталося це: саме так вкорочують життя більше половини українців Гроші та успіх ніколи не покинуть ваш дім, якщо ви зробите це: навіщо потрібні червоні двері та цукерки ПриватБанк встановив новий ліміт на зняття готівки: яку максимальну суму видають банкомати
Показати ще

Світовим лідером в розробці екзоскелету є ізраїльський винахідник, що створив роботизований костюм, який дає можливість ходити людям з критичними ушкодженнями хребта. Але ціна ізраїльського винаходу стартує від 70 тисяч доларів, а український прототип в рази дешевше – від 5 до 15 тисяч. Цю ціну вдалося встановити завдяки тому, що деталі друкуються на промислових 3D-принтерах.

Винахід вже тестують в Гонконзі, а в Україні майже рік чекають дозволу на те, щоб почати дослідження модулів у лікарнях, де їх використовували пацієнти з проблемами опорно-рухового апарату.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що астрономи зафіксували сигнали з космосу.