Український інженер Антон Головаченко створив прототип унікального екзоскелету. По суті, він розробив модулі, які одягаються на пошкоджені кінцівки і допомагають тренувати м'язи у разі переломів або паралічу рук або ніг, запобігаючи атрофування кінцівок і прискорює реабілітацію. Про це повідомляє ТСН.

Штучні руки і ноги з'єднані з серводвигунами, датчиками і програмним забезпеченням можуть піднімати і опускати біологічні кінцівки стільки разів і в такому режимі, як їх запрограмували.

Пластикові елементи спеціально зроблені подібними зовні залізним, тому що винахідник зізнався, що є фанатом фільму Залізна людина.

При написанні програм під кожного окремого клієнта враховується велика кількість факторів, зокрема визначену лікарем кількість вправ і навантажень на конкретні м'язи, тиск і пульс.

Популярні новини зараз

Наталя Могилевська зіткнулася з несправедливістю і попередила українців

Еллерту з "Холостячки" поставили діагноз по фото з Мішиною: "Треба лікувати"

Перероблена пацанка Покрищук налякала чоловіків "біцухою": "Не туди вставили"

Реакція була миттєвою: маленька українка заспівала "солов'їною" посеред торгового центру

Показати ще

Світовим лідером в розробці екзоскелету є ізраїльський винахідник, що створив роботизований костюм, який дає можливість ходити людям з критичними ушкодженнями хребта. Але ціна ізраїльського винаходу стартує від 70 тисяч доларів, а український прототип в рази дешевше – від 5 до 15 тисяч. Цю ціну вдалося встановити завдяки тому, що деталі друкуються на промислових 3D-принтерах.

Винахід вже тестують в Гонконзі, а в Україні майже рік чекають дозволу на те, щоб почати дослідження модулів у лікарнях, де їх використовували пацієнти з проблемами опорно-рухового апарату.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що астрономи зафіксували сигнали з космосу.