У невеликому місті Клевань (Рівненська область) археологи зайнялися реконструкцією Благовіщенського католицького костелу, покинутого більше століття тому, коли виявили під вівтарем стародавнє поховання.

Як повідомляє канал "Україна", археологи впевнені в тому, що знайшли усипальницю князя Юрія Чарторийського, який і був засновником Клеваня. Це припущення підтверджують і письмена про рід, початок якого покладено в 17 столітті. Багато прикрашена гробниця додає дослідникам впевненості.

Реконструкція Благовіщенського католицького костелу


"Ще видно залишки труни. Тіло перегниває і кістки вперемішку з дошками лежать в землі. Видно контури труни", - розповіли археологи і відзначили, що останки тіла відправили на експертизу. Якщо впевненість фахівців буде підкріплена науково, костел перетворять на туристичну пам'ятку архітектури.

Рештки Юрія Чарторийського

Популярні новини зараз
"Дуже поганий сценарій": на Заході попередили Україну про загрозу падіння трьох міст У Вінниці ТЦК упакували ухилянтів: місцеві жителі влаштували бунт, вимагають відпустити мобілізованих Українцям виплатять щорічну допомогу: як отримати 3000 гривень Примусова мобілізація 18-річних: доброволець пояснив, чому треба знизити призовний вік
Показати ще

"Зазвичай центральна крипта використовувалася для поховання засновників костелу або міста. У нашому випадку це усипальниця князів Чарторийських, які заснувала цей костел", - підкреслили дослідники.

У Рівненській області виявили усипальницю засновника міста


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, як в Тунісі археологи виявили руїни міста, якому виповнилося щонайменше 1700 років.