На Івано-Франківщині унікальний грязевий вулкан Старуня проявив високу сейсмологічну активність. На ньому з'явилися тріщини та провали, таким чином вулкан реагує на землетруси.

Про це повідомляє "Вокруг света".

Вулкан, який знаходиться в однойменному селі Старуня на березі річки Великий Лукавець , називають ще "барометром". Він реагує на підземні поштовхи, що відбувають у радіусі 3-6 тисяч кілометрів у Румунії, Іраку, на Кавказі, в районі Альп та навіть у Середній Азії.За допомогою цього вулкана сейсмологи вивчають особливості динаміки землі, а також корисні копалини та прогнозують землетруси.

Популярні новини зараз

Кароль видала таємницю дружині Комарова зі "Світу навиворіт": "Коли в останній раз...?"

Нові штрафи на дорогах: українцям показали головних героїв "п'яного" водіння, запам'ятайте ці обличчя

Українці масово залишають країну: кордони перетнуло вже понад 4 мільйони людей

Настя Каменських так бурхливо відзначила день народження, що перестала бути на себе схожа

Показати ще

Старуня вивергає цінні грязі, насичені мінералами, які мають лікувальну дію. Це єдиний у світі діючий грязевий вулкан.

Він утворився після потужного землетрусу в Румунії у 1977 році. Тоді на поверхні землі з'явилися кратери, із яких постійно виливалась грязь, рідина та гази.Зараз вулкан сягає 20 метрів у глибину та трьох метрів у висоту, він має понад десяток кратерів. Зазвичай за все вулкан поводить себе мирно, але часто раптово починає вивергати струмінь гарячої води та вогняний фонтан.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", вчені розробили нову методику вивчення активності вулканів, щоб передбачити ймовірні стихійні лиха.