Кілька тижнів тому мережу облетіли фотографії пересихаючого і міліючого Мертвого моря. Місця, які є священними для представників трьох релігій, перетворюються в мляві солончаки. Однак в Україні є своє власне Мертве море. І воно, так само, як і його ізраїльський колега, вмирає. Мова йде про Синє Озеро, яке, як повідомляє сайт Обозреватель, пересихає і заболочується.

Синє озеро знаходиться в горах мукачівського району закарпатської області. Його порівнюють з Мертвим морем, тому що в ньому немає риби, ракоподібних і навіть комах. Озеро наповнюється двома сірководневими джерелами. Вміст сірководню настільки великий, що вода стає непридатною для життя. Озеро розташоване на дні вулканічної воронки. Колись дуже давно тут знаходився діючий вулкан.

Закарпаттю не доводиться скаржитися на брак водних ресурсів. Навпаки, кожну весну тут трапляються великі паводки. Однак, озеро, розташоване в урочище Синяк, поступово пересихає протягом останніх кількох років. Туристи з гіркотою відзначають, що з величезного природного резервуара з красивою блакитною водою озеро перетворилося в смердючу калюжу невеликого діаметра, оточену з усіх боків очеретом.

Популярні новини зараз

Лілія Ребрик запропонувала ідеальний спосіб пережити аномальну спеку: "Літо покаже, хто ростив ляшки..."

Марічка Падалко схвалила "дорослу" витівку своєї доньки: "Дозволяєте дітям?"

Тоня Матвієнко показала маленьку копію Мірзояна на тлі річки: татова дочка

Щороку по 45 хвилин: Мінінфрастуктури повертає техогляд, українським водіям радять приготуватися

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про пересихання українських річок