Людському виду властива розвинена здатність до співпереживання, емпатії. Проте не всі люди володіють цією здатністю в рівній мірі. Частина дослідників переконані, що чуйності, як і всьому іншому треба вчитися. Адже у різних народів і епох способи чуттєвості і базові емоційні моделі відрізняються. Однак, недавні дослідження міжнародної групи вчених показали, що крім соціальних причин на ступінь емоційної чутливості впливають і деякі індивідуальні особливості фізіології. Зокрема, в ході дослідження вдалося встановити, що емоційна скупість деяких чоловіків пов'язана з обсягом сірої речовини в передній острівцевій долі великого мозку, повідомляє журнал NeuroImage:Clinical.



Згідно з результатами досліджень учених з Німеччини, Великобританії і Швейцарії, така поведінка (callous and безпристрасне умовах traits, CU) характеризується відсутністю емпатії (здатності співпереживати емоційного стану іншої людини), нехтуванням почуттями інших людей і нездатністю відчувати каяття або провину.

Раніше нейроанатомічні дослідження проводилися тільки в клінічних групах — зокрема, у підлітків з психічними розладами, через які їм була властива агресивна поведінка. Учені вирішили провести аналогічне дослідження серед 189 хлопчиків і дівчаток з нормальною психікою. Вони співвіднесли їх схильність до беземоційної поведінки з обсягом сірої речовини в мозку і з'ясували, що її кількість пов'язана зі статтю випробовуваних.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про секрети здорового сну та душевної рівноваги