У науковому співтоваристві прийнято вважати, що у цератопсов – динозаврів, які були вегетаріанцями, були особливі «комірці», які відрізняли їх від інших представників свого роду. Тільки через роки вченим вдалося зруйнувати усталений стереотип стосовно того, навіщо тваринам знадобилося таке «прикраса». Про це повідомляє Uagolos.

Своєрідний кістковий наріст, який багато археологи прозвали «комірцем», спочатку вважали чимось на зразок розпізнавального знака. З його допомогою, згідно теорії, тваринам було простіше розпізнати своїх прямих родичів від інших динозаврів з подібними габаритами і зовнішністю.

На користь цієї ідеї свідчив той факт, що у різних підвидів «комірці» мали власні відмінності згідно з формою, розміру і навіть оформлення. Об'єднувало їх лише те, що у всіх особин «модні деталі» були присутні.

Але формована роками теорія була спростована провідними палеонтологами. Наукові співробітники повідомили про те, що в ході досліджень їм вдалося розвінчати стереотип. В якості головного аргументу були взяті відомості про проживання особин на території одних і тих же зон. У ході аналізу стало зрозуміло, що якихось суттєвих відмінностей між різними місцевими цератопсами не виявлено.

Популярні новини зараз
Українські пенсіонери отримають по 590 гривень "бонусів": хто перший у списку Наречена Роналду Джорджіна Родрігес не змогла пережити загибель сина: "Це найбільший біль" Українцям дозволили не платити за доставку газу: стосується не всіх Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

Пізніше палеонтологи взялися за другу гіпотезу, яка свідчила, ніби «комір» тваринам необхідний в якості додаткового щита. Він міг би допомогти відбити атаку хижаків.

Але і тут наукові співробітники промахнулися, адже трохи пізніше дослідники довели, що подібний захисний бар'єр просто б не впорався з покладеними на нього обов'язками. Причина тому – занадто тендітна кісткова конструкція, яка б не зазнала серйозних зіткнень і розсипалася б на шматки.

Так вийшло відсіяти дві найпопулярніші теорії, залишивши лише одну. Саме вона сьогодні вважається найбільш вірогідною. Згідно цій гіпотезі, динозаври використовували «коміри», щоб привернути особин протилежної статі.

«Модники» демонстрували майбутньої другій половинці свої видатні кісткові нарости. Іноді вони ж вони виручали цератопсов з переробок з великими ворогами, виступаючи в якості бутафорії. З боку ж не зрозуміти – чи є кісткова конструкція міцною захистом, або це просто тендітна частина тіла.

Як повідомляв портал "Знай.uа", астроном Табета Бояджян у своєму блозі заявляє, що яскравість зірки KIC-8462852 знизилася.