Вчені з'ясували причину рекордної спеки по всій Землі. Фахівці Оксфордського університету пояснили це явище глобальним потеплінням, яке викликало зміни клімату нашої планети.

По всій Північній півкулі Землі встановилися рекордні температури, тому вчені Оксфордського університету вирішили провести дослідження, щоб встановити причину цього явища.

Фахівці відзначають, що в ряді країн подібне вже спостерігалося. Наприклад, рекордні 39,5 градусів Цельсія в Великобританії були зафіксовані в 1976 році. Але тоді середня температура атмосфери Землі була нижчою на 2/3 градуса, а спека не встановлювалася так надовго.

До того, що спекотні дні стали більш частими, призвело глобальне потепління, яке впливає на клімат нашої планети і змінює його.

Вчені Всесвітньої метеорологічної організації погодилися з колегами з Оксфорда. Вони також з'ясували, що рекордна спека по всій Землі пов'язана зі сценарієм екстремальних погодних явищ через триваючі викиди парникових газів.

Кліматологи відзначають, що в Європі спекотні дні закінчаться через два тижні, при цьому ситуація в Скандинавії і Балтійському регіоні не зміниться.

Популярні новини зараз

37-річна Полякова вперше заговорила про наболіле: "Сьогодні я не мовчу"

Сердючка налякала "перетворенням у Данилка", ось які сліди лишає грим: "Нічого так не чекав"

Кума Дзідзьо Цибульська винайшла машину часу і показала червону шапочку: "Мені п'ять"

Дружина Дзідзьо розкрила правду про стосунки чоловіка з кумою Цибульською: "Це образливо"

Показати ще

Зазначимо, що міжнародна група американських і британських учених провела серію спільних досліджень, в результаті яких дійшла висновку, що швидкість, з якою почали танути льодовики Антарктиди, невблаганно зростає.

За останні п'ять років процес прискорився як мінімум в три рази, а це, в свою чергу, сприяє підвищенню світового рівня моря. Як підсумок - стихія може просто стерти берегові кордони.

Нагадаємо, що вчені виявили біля берегів США величезну "мертву зону". Вона розташована на південному сході країни і за розмірами збігається з територією Уельсу або Ізраїлю.

Як повідомляв портал "Знай.ua", група вчених заявила, що кінець світу вже не за горами, адже глобальне потепління робить своє.

Також "Знай.ua" писав, що спостереження вчених, які проводилися 60 років, виявили, що концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі зашкалює.