Вчені виявили біля берегів США величезну "мертву зону". Вона розташована на південному сході країни і за розмірами збігається з територією Уельсу або Ізраїлю.

Про це повідомляють ЗМІ.

До "мертвим зонам" відносяться ділянки океанів з пониженим вмістом кисню, які з'являються в ході потрапляння в води різних добрив і промислових відходів. В результаті попадання нітратів та інших речовин спочатку в річки, а потім в моря відбувається прискорення процесу розмноження одноклітинних водоростей, які, в свою чергу, призводять до зменшення вмісту кисню в воді. У підсумку до створених нітратів умов не можуть пристосуватися багато тварин.

Екологи попереджають про майбутню проблему, так як останнім часом кількість подібних "мертвих плям" постійно збільшується особливо в тропічних і екваторіальних зонах, чому значною мірою сприяє глобальному потеплінню. На даний момент ця «хвороба» охопила приблизно 7% океанів і морів на Землі.

Варто відзначити, що раніше вчені Бингемтонского університету в США пояснили, як аборигенам острова Пасхи вдалося встановити на голові статуй моаї кам'яні капелюхи ("пукає") вагою до 12 тонн.

Так археологи стверджують, що для цього рапануйці використовували складну техніку парбаклін (від англійського parbuckling), що включає створення похилий насип, що досягає до верхівки голови статуй, і систему канатів. Стаття дослідників опублікована в Journal of Archaeological Science.

Популярні новини зараз
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Парбаклін передбачає обернення каната навколо пукає циліндричної форми. Будівельники, притримуючи обидва кінці каната на верхній частині рампи, тягли один з них, докладаючи мінімум зусиль для підняття капелюха по похилій поверхні.

Вчені створили 3D-моделі, в яких враховувалися висота статуй, фізична сила людей і маса пукає у статуй, які перебувають на чотирьох різних аху - церемоніальних кам'яних платформах, розташованих, як правило, на узбережжі острова.

Виявилося, що навіть великі і важкі пукає могли бути поставлені на голови моаї за участю 15 і меншої кількості людей.

Архиологи прийшли до висновку, що результати дослідження допоможуть спростувати поширену думку, що рапануйская цивілізація зникла через перенаселення, оскільки створення моаї і пукає не вимагало великої кількості людських та інших ресурсів.

У березні The New York Times писала, що підйом рівня моря через глобальне потепління призведе до затоплення узбережжя острова Пасхи. Під загрозою опиняться багато скульптур, які в даний час розташовані майже у самої кромки води. Так, наступаючий океан, швидше за все, знищить церемоніальну платформу Тонгарики, де знаходяться 15 статуй різної величини. Також зникне пляж у бухті Анакена, знаменитий білим кораловим піском, і аху Акаханга, де лежать повалені моаї.

Статуї острова Пасхи. 5 неймовірних фактів.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що загадкова аномалія в небі налякала людей.