Людина цілком може прожити кілька днів, якщо позбудеться їжі або навіть води, але от при серйозній крововтраті рахунок йде на години і хвилини, а кровозамінні розчини не завжди можуть допомогти, адже більшість з них заповнює лише об'єм, у той час як функція перенесення кисню кров'ю залишається втраченою.

Переливання крові теж не завжди доступне. Саме для таких цілей група дослідників з Школи медицини Вашингтонського університету в Сент-Луїсі створила Erythromer – синтетичний аналог людської крові, який може переносити кисень до двох діб.

Про нову розробку повідомляє видання Engadget. Як стверджують самі творці, Erythromer не є замінником людської крові, а виступає лише як тимчасовий засіб поповнення ОЦК (об'єму циркулюючої крові) і відновлення функції переносу кисню до всіх клітин людського організму.

На сьогоднішній день вже існують речовини подібного роду – це в першу чергу рекомбінантний гемоглобін і перфторвуглероди (ПФУ). Але в цих речовин є маса побічних ефектів, що включають алергічні реакції, інтоксикацію і навіть пошкодження тканин.

Популярні новини зараз
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Erythromer позбавлений перерахованих недоліків і являє собою людський гемоглобін, що випускається у формі порошку. Для «активації» його потрібно лише розбавити особливим розчином (хоча в екстреній ситуації може підійти і фізрозчин), після чого можна здійснювати переливання.

Як стверджують розробники, при використанні порошку ризик зараження різними хворобами, що передаються через кров, мінімальний. Крім того, транспортування і зберігання, на відміну від звичайної крові, не вимагають особливих умов, а термін зберігання порошку становить 6 місяців.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що синдром розбитого серця косить людей в усьому світі. Вираз "розбите серце" часто зустрічається в мелодрамах і любовних романах. Так і в житті люди інколи відчувають, що серце у них "розбите". Зазвичай цей стан пов'язують з невдачами в особистому житті, зруйнованими ілюзіями і невиправданою довірою. Але мало хто знає, що синдром розбитого серця давно описаний і в медицині. Це цілком реальне захворювання зі своєю клінічною картиною, симптомами та методами лікування.