Вчені з Університету Ньюкасла вперше в історії створили рогівку для людського ока методом тривимірного друку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАвтори запевняють, що нова техніка може бути використана в майбутньому для забезпечення необмеженого числа донорських рогівок, йдеться в статті Science Daily.
Рогівка відіграє важливу роль у фокусуванні зору. Зараз існує значна нестача рогівки, доступних для трансплантації, причому 10 мільйонів людей у всьому світі вимагають хірургічної операції для запобігання сліпоти. Крім того, майже 5 мільйонів страждають від повної сліпоти через рубцювання рогівки, викликаної опіками, рваними ранами і тому подібним.
Дослідники взяли стовбурові клітини від здорового донора рогівки, змішали їх з альгинатом і колагеном і створили з цієї суміші розчин, що підходить для друку, який назвали "биочернилами". З допомогою простого і дешевого 3D-биопринтера вчені успішно зуміли надрукувати форми, максимально нагадують людські. На друк пішло менше 10 хвилин.
"Наш унікальний гель - комбінація альгінату і колагену - утримує стовбурові клітини живими, виробляючи матеріал, досить жорсткий, щоб зберігати форму, але досить м'яку, чтомбы його можна було видавити з сопла 3D-принтера", - говорить провідний автор нової роботи Чє Коннон, професор Ньюкаслського університету.
"Це грунтується на нашій попередній роботі, в якій ми зберігали клітини живими протягом декількох тижнів при кімнатній температурі всередині аналогічного гідрогелю. Тепер у нас є готові до використання биочернила, які містять стовбурові клітини, що дозволяють користувачам друкувати тканини, не турбуючись про вирощуванні клітин окремо", - додав він.
Учені продемонстрували, що можуть створити рогівку, відповідну унікальним характеристикам пацієнта. Просканувавши око пацієнта, дослідники змогли швидко надрукувати рогівку, яка точно відповідала його розмірами і формою.
"Тепер наші 3D-друковані рогівки повинні пройти подальші випробування, і це буде за кілька років до того, як ми зможемо використовувати їх для трансплантації. Однак ми показали, що цей підхід має потенціал", - підкреслив Коннор.
Як повідомляв портал "Знай.uа", дослідники Каліфорнійського університету в Девісі навчилися роздруковувати на 3-D принтері частинки сполучної тканини. Для досягнення цієї мети фахівці використовували ДНК-які направляються до клітини.
За словами експертів, зараз технології розвиваються бурхливо, але це не дозволяє вченим створювати складні структури органів. Американські фахівці зробили справжній прорив, надрукувавши на 3-D принтері форми живих клітин в будь-якій бажаній формі, заздалегідь заданої людьми. Зробити це дозволив спосіб генно-направленого з'єднання клітин.