Фармацевтичні компанії витрачають на наукові дослідження. За обсягами інвестицій в розробку нових продуктів фарм-гіганти змагаються з гравцями з автопрому та ІТ-сектору.

Крім виробництва препаратів фармацевтичні підприємства і витрачаються на впровадження в роботу інноваційних технологій. Великі дані і штучний інтелект допоможуть розробляти нові ліки, а 3D-принтери будуть друкувати таблетки для конкретного пацієнта з урахуванням його персональних особливостей і захворювань. Розберемося, на які ще ІТ-тренди роблять ставку на фармі.

Використання великих даних для підтримки прийняття рішень може щорічно приносити однієї лише системи охорони здоров'я США до $100 млрд. Що стосується фармацевтичної галузі, то тут є кілька напрямків роботи з big data. Наприклад, чим більше відомостей про потенційних випробовуваних отримає компанія до початку дослідження, тим більше у неї шансів сформувати відповідну групу і успішно провести випробування. Записи в електронних медичних картах, дані з датчиків на мобільних пристроях і навіть соціальні мережі — це нові джерела додаткової інформації про потенційних учасників тестів.

У 2017 році розробник ПО Infosys провів опитування ІТ-директорів компаній з різних сфер про використання ІІ в їх роботі. Фармацевтичні підприємства виявилися найактивнішими експериментаторами з штучним інтелектом. Роль ІІ в індустрії обговорюють на конференціях, самітах. Johnson & Johnson, Sanofi, Merck & Co — найбільші фармацевтичні компанії інвестують в ШІ, зокрема, на рішення, які використовують системи штучного інтелекту при розробці лікарських препаратів.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 26 вересня-2 жовтня 2022 року: Водоліям успіх у фінансах, а Тельці схоплять "золоту рибку" Дайте "тюбику" чорної ріпи, не пустуйте з дзеркалом і помахайте гракам: що обов'язково потрібно зробити 26 вересня 25 вересня з очей ікони Пресвятої Богородиці Боянської потекла сльоза: сильна молитва Діві Марії про захист Більше не треба стояти у чергах та запасатися: сіль знизилася в ціні, скільки коштує кілограм
Показати ще

За оцінками 2016 року на частку охорони здоров'я припадало всього 1,6% усіх інвестицій у сферу 3D-друку, однак очікується, що в найближчі 10 років цей показник зросте до 21%.

Для фармацевтичної галузі 3D-друк в першу чергу відкриває дорогу до персоналізованих ліків.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені розкрили природу нищебродства.