Насичення атмосфери вуглекислим газом стало причиною Великого вимирання 252 мільйони років тому, внаслідок якого зникли близько 70% сухопутних і 96% морських видів істот і рослин.

До такого висновку прийшли американські геологи, дослідивши одну з найбільших траппових провінцій в світі - Сибірські трапи, що простягаються від Уралу до Східно-Сибірського нагір'я, передає Niked Science.

Поява трапп приблизно збігається за часом з Великим вимиранням, тому ці події вчені часто пов’язують.

У ході експедиції фахівці досліджували силли - пласти, які утворюються в товщі земної кори при кристалізації магматичних гірських порід. При цьому геологи використовували нові датування шарів породи.

На їх думку, масштабний викид речовини, з якого сформувався базальт, стався відносно рано і не міг вплинути на вимирання видів. Початком процесів, які привели до цього, могла стати подальша більш коротка стадія, під час якої в породі сформувалися силли.

Популярні новини зараз
Українцям заборонили, а собі замовляють новенькі: держоргани обурили тендерами на кондиціонери Вже скоро закладуть мир: відомий астролог пояснив, коли закінчиться війна в Україні При споживанні до 100 кВт/год – тариф нижчий? У YASNO пояснили важливий нюанс З початку навчального року в українських школах вводять обмеження: що зміниться для першоклассників
Показати ще

Поява останніх супроводжується активним виділенням тепла. Тож через високу температуру почався процес осадових порід. Наприклад, з вапняку стали вивільнятися вуглекислий газ і метан, що згодом і знищили більшу частину всього живого.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", австралійські вчені почали пошуки затонулого континенту.