Насичення атмосфери вуглекислим газом стало причиною Великого вимирання 252 мільйони років тому, внаслідок якого зникли близько 70% сухопутних і 96% морських видів істот і рослин.

До такого висновку прийшли американські геологи, дослідивши одну з найбільших траппових провінцій в світі - Сибірські трапи, що простягаються від Уралу до Східно-Сибірського нагір'я, передає Niked Science.

Поява трапп приблизно збігається за часом з Великим вимиранням, тому ці події вчені часто пов’язують.

У ході експедиції фахівці досліджували силли - пласти, які утворюються в товщі земної кори при кристалізації магматичних гірських порід. При цьому геологи використовували нові датування шарів породи.

На їх думку, масштабний викид речовини, з якого сформувався базальт, стався відносно рано і не міг вплинути на вимирання видів. Початком процесів, які привели до цього, могла стати подальша більш коротка стадія, під час якої в породі сформувалися силли.

Популярні новини зараз
"Удари, яких не очікували": мольфарка розповіла, чи загрожує Україні взимку вимикання світла Українцям назвали суми майбутніх пенсій: із мінімальною та середньою зарплатою Японець-волонтер поскаржився на повний ігнор чиновників: хотів відкрити безкоштовну кав'ярню, а його відшили Війна не буде тривати довго: Буданов назвав причину
Показати ще

Поява останніх супроводжується активним виділенням тепла. Тож через високу температуру почався процес осадових порід. Наприклад, з вапняку стали вивільнятися вуглекислий газ і метан, що згодом і знищили більшу частину всього живого.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", австралійські вчені почали пошуки затонулого континенту.