Міжнародна група вчених з Техаського університету провели декілька десятків досліджень, в результаті яких змогла з'ясувати, чому з віком волосся починає сивіти або зовсім випадати.



Медики довгий час вивчали генетичне захворювання нейрофіброматоз, яке провокує появу ракових пухлин, але замість того, щоб дізнатися про механізм росту пухлин, вчені з'ясували, які процеси відповідають за появу сивини і облисіння. Попри те, що для багатьох ці явища здаються абсолютно нормальними, все ж чимала кількість людей вважає це серйозною проблемою. Детальніше про наукову роботу дослідники написали в статті періодичного університетського видання.



Вчені дізналися, що у волосяних фолікулах містяться стовбурові клітини, які відповідають за появу волосся, а білок цих самих клітин відповідає за пігментацію. Дослідники встановили, що як тільки клітини опиняються біля основи фолікулів, важливий для розвитку нервової системи протеїн "оживає" в клітинах шкіри, а їх, у свою чергу, створюють попередні волосяні клітини. Коли протеїн активізується, "попередники" виділяють SCF, який грає вирішальну роль у волосяній пігментації.

Завдяки тому, що вчені детально вивчили причину посивіння і виявили клітини, які відповідають за ріст волосся, зовсім скоро можуть з'явитися нові способи запобігання сивини і випадання волосся.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що вчені назвали ще один каталізатор ожиріння.

Популярні новини зараз

Скандальний бізнесмен привів на весілля шість вагітних від нього подружок: "Ласкаво просимо в гарем"

У Києві водії влаштували дикий махач на дорозі: "Куди преш, бар*н?"

Леся Нікітюк зробила нечуване для рідного Хмельницького, у красуні золоте серце: всі гроші - дітям

На Львівщині зник викладач з чорним наплічником - ні слуху ні духу другий тиждень

Показати ще