"Кричуща мумія" знайдена в Єгипті, якщо вірити аналізу ДНК, виявилася принцом Пентевером, який збирався вбити свого батька-фараона.

Записи істориків підтверджують, що принц був засуджений до повішення за змову проти фараона Рамзеса III.

Варто відзначити, що "кричущу мумію" французькі археологи виявили в 1886 році в околицях Луксора в меморіальному комплексі Дейр-ель-Бахрі. Чоловічі останки вважаються дивними, тому що вони фактично не мумифицированы, незважаючи на те, що вони поховані поряд з муміями королівської сім'ї. Муміфікація - складний процес, який включає в себе видалення внутрішніх органів і бальзамування тіла. Замість цього труп був просто висушений і обгорнутий овчиною замість тонкого полотна.

"У свідомості древнього єгиптянина, овчиною треба покрити людину, якщо вона не була чистою, якщо вона робила щось погане у своєму житті. Ми ніколи не бачили таку мумію. Це ненормально, і це говорить нам, що щось трапилося", - зізнався один з учасників дослідження, доктор Захі Хавасс, колишній глава міністерства старожитностей Єгипту.

Популярні новини зараз

Донька Тоні Матвієнко пішла стопами мами: за це її покохав Мірзоян

Красуня Боржемська в спокусливій позі змусила Узелкова кусати лікті: жінка-кішка

"Холостячка" Злата Огнєвіч у весільній сукні вирішила долю нового нареченого: "Тільки я, тільки ти..." 

"Холостячка" Ксенія Мішина на яхті показала пружне тіло в купальнику: "На що себе витрачати?"

Показати ще

Аналіз ДНК, сліди на трупі і спосіб його поховання в сукупності свідчать про те, що мумія належить опального принца. Зокрема, порівняння ДНК, витягнутої з кісток як непізнаний мумії, так і Рамзеса III, вказує, що "кричуща мумія" - син фараона Рамзеса III.

На думку вчених, принца Пентевера хоч і поховали в королівській усипальниці, але за участь у змові проти батька не віддали почестей і позбавили традиційного ритуалу поховання. Смерть принца відноситься до 1153 році до нашої ери.

Як повідомляв портал "Знай.иа" вчені провели унікальний аналіз ДНК, щоб визначити, кому міг належати дивний витягнутий череп, знайдений в Перу.