Після загибелі динозаврів на планеті Земля запанувала ніч, яка тривала протягом 18 місяців.

Про це нещодавно заявили вчені, які зробили нове моделювання наслідків падіння астероїда 66 мільйонів років тому, пише The Independent.

Згідно з результатами дослідження, катастрофа призвела до випаровування гірських порід. Вони потім конденсувалися у невеликі палаючі частки, які падали на землю і провокували пожежі.

У результаті всього цього небо було щільно затягнуте сажею, і сонячні промені не проникали крізь стовпи диму і попелу.

Популярні новини зараз
Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

На думку вчених, протягом майже двох років на Землі не існувало нічого живого, тому що верхні шари атмосфери збирали енергію Сонця, розігрілися до 200 градусів Цельсія, і це призвело до руйнування озонового шару планети. У таких умовах неможливе існування фотосинтезуючих рослин.

Потім поступово небо очистилося від сажі, промені сонячного світла почали проникати крізь хмари. І почався процес швидкого охолодження поверхні Землі.

За оцінками фахівців, після падіння астероїда середня температура на планеті впала приблизно на 28 градусів Цельсія на суші й на 11 градусів в океані, що призвело до вимирання 75% організмів.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", величезний астероїд "привітає" Землю з 1 вересня.