Вчені розшифрували загадковий текст, вік якого оцінюється в 3200 років, і встановили, що він розповідає про військову кампанію могутнього міста Міра, яку очолював принц з Трої.

Текст написаний на рідкісній лувійській мові, якою розмовляла частина народів Хеттського царства, повідомляє Live Science. Як зазначає видання, на даний момент в усьому світі розшифрувати текст можуть всього 20 дослідників.

На думку дослідників, табличка розповідає про період, під час якого Народи моря руйнували міста на Близькому Сході. Місто Міра могло бути частиною цих Народів моря.


Текст розповідає про царя Купантакурасе, який правив Мірою, що розташовується на заході сучасної Туреччини. Міра контролювала Трою, а троянський принц Маскус очолював військову кампанію міста із завоюванню Ашкелона (сучасний Ізраїль).

У тексті також йдеться про те, що Купантакурас почав контролювати Трою після війни, в результаті якої троянський цар був повалений. Хоча сам король Міри позиціонував себе не як цар Трої, а як її захисник.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Єгипті археологи виявили гробницю, про яку раніше ніхто не знав.

Популярні новини зараз
Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура Депутати з «Євросолідарності» Порошенка масово виїхали до Європи, поки Україну масово обстрілюють ракетами, - військовий Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається Цими грошима більше не зможете розрахуватися — які монети та купюри треба терміново обміняти
Показати ще