Вчені змогли встановити, що на супутнику Юпітера Європі життя дійсно може існувати. Там можуть жити організми, які харчуються радіацією.

Дослідники з Бразильської лабораторії синхронного світла, а також їхні колеги з університету Сан-Паулу дійшли висновку, що швидше за все на небесному тілі існують радіоактивні елементи, що служать джерелом енергії для мікроорганізмів, аналогічних земним.

Такі екстремофільні анаеробні бактерії живуть в ізольованих водних екосистемах, що знаходяться на глибині більше трьох кілометрів. Існують вони відокремлено від інших організмів і навіть не потребують сонячного світла. Енергію для своєї життєдіяльності вони отримують на основі відновної реакції за участю водню і сульфатів, які отримують в ході розкладання молекул води при розпаді урану, радіоактивного ізотопу калію і торію.

Вчені впевнені в тому, що життя на Європі дійсно може існувати, якщо дотримані три важливі умови: висока температура, наявність води і присутність в ній хімічних елементів, що потрібні для того, щоб підтримувати метаболізм. Згідно актуальних даних, перші два фактори на супутнику Юпітера, найімовірніше, є. Дослідники, проте, наразі не знають, які саме речовини були розчинені у водоймах Європи.

Як повідомляв портал "Знай.ua", британські експерти-уфологи заявили, що знайшли незаперечні докази присутності прибульців на Землі. Більш того, дослідники стверджують, що інопланетяни живуть серед людей вже 60 років.