Відповідно до одного з досліджень, "ідеального поверху" для життя не існує, але все ж є деякі нюанси.
Вчені стверджують, що висота від землі, на якій більше часу проводить людина, значно відбивається на його самопочуття і цілком може стати роз'ясненням у збоях роботи організму, які часом безпричинно з'являються у людей.
Життя з першого по третій поверх дає психологічний комфорт. Так, експерти прийшли до рішення, що життя з першого по третій поверх більш комфортніше з погляду психологічного комфорту.
Але з проживанням на такій висоті пов'язаний ряд ризиків: порушення повітрообміну, тінь і вологість. Це веде до виникнення цвілі і грибків, які за твердженням вчених, можуть викликати у людей бронхіт, пневмонію і різні алергічні реакції.
Крім того, громадяни перших поверхів частіше за інших страждають від різних джерел забруднення на землі – автомобільних вихлопів, випарів від асфальту та інших покриттів. Фахівці вважають, що жити на нижніх поверхах не небезпечно для здоров'я за умови, що будинок знаходиться на відстані від автостради мінімум на 200 метрів.
Жителям верхніх поверхів загрожує підвищений електромагнітне випромінювання і вібрації, які діють на головний мозок, судини і нервову систему. Люди, що живуть на високих поверхах, частіше за інших страждають безсонням, головними болями, а ще серцево-судинними хворобами, тиском і психологічними порушеннями.
При цьому абсолютно всі поверхи мають переваги і недоліки, а вплив висоти на здоров'я досить індивідуально. До речі, в європейських країнах жити вище 6-го поверху вважається непрестижним і шкідливим для здоров'я.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", якщо ранкова головний біль - частий гість і з'являється з деякою періодичністю, є сенс серйозно звернути на це увагу і, проаналізувавши кілька моментів, можливо звернутися до лікаря. Депресія і почуття тривоги також часто призводять до хронічного головного болю вранці. Зокрема, тривожність і депресія часто супроводжуються безсонням. Ще однією причиною головного болю може бути бруксизм – захворювання, яке харктеризуеться сильно стиснутими зубами і скреготом ними під час сну. Бруксизм вважається руховим розладам і викликає серйозні головні болі.