Останньою живою істотою на планеті стануть тихоходи – мікроскопічні восьминогі тварини, яких ще називають "водяними ведмедями".

Саме вони, на думку вчених, будуть останньою формою життя на Землі, яка виживе, поки сонце не загине. До такого висновку дійшли вчені Оксфордського університету, повідомляє "Іndependent".

Незважаючи на різноманітні катаклізми, які можуть покласти край нашим видам - наприклад, великий астероїдний удар чи вибух зірки - цього не буде достатньо, щоб повністю викорінити все життя на Землі.

"На наш подив ми з'ясували, що хоч такі катаклізми, як наднова або падіння величезного астероїда можуть бути катастрофічними для людей, тихоходи не постраждають", - заявив доктор Девід Слоан з Оксфордського університету.

Тихоходи — тип двобічно-симетричних тварин. Всесвітньо поширені мікроскопічні мешканці вологих біотопів суходолу, прісних та морських водойм. Вони мають малосегментне тіло з нечітко відокремленою головою, яке несе чотири пари непочленованих ніг. В Україні живе 70 видів і підвидів.

Популярні новини зараз

Тато під слідством, а бабуся Єлизавета II у відпустці: вагітна принцеса Беатріс загриміла до лікарні

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Катя Осадча після народження третього сина зізналася, як змінилося її життя: "Раніше планувала веселощі, а тепер..."

Домашнє вино з рису та варення: оригінальний рецепт п'янкого напою всього з 3 складників

Показати ще

Здатні витримувати тривале (протягом кількох років) висихання: висушені тихоходи короткий час можуть витримувати температури від -271 °C до +150 °C. Здатні виживати в безповітряному просторі й переносити опромінення радіацією в тисячу разів більше ніж людина (570000 рентген). У стані анабіозу можуть перебувати досить довгий час — 120 років.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у Сонячній системі може існувати ще одна загадкова планета. До такого висновку прийшли вчені Мадридського університету Комплутенсе.