Ізраїльськї дослідники заявили, що Мертве море зявилося внаслідок екологічної катастрофи, яка пов’язана з діяльністю доісторичних людей.

Про це повідомляє "Phys.org".

Таких висновків дійшли дослідники після того, як на дні моря знайшли сліди процесів, що відбувалися понад 200 тисяч років тому. Пробуривши свердловину в морі на глибину близько півкілометра, спеціалісти виявили так звані керни (зразки гірської породи).

Аналіз показав, що на місці, де зараз розлилися води Мертвого моря, колись жили люди, які займалися переважно скотарством. Випасаючи худобу та вирубуючи ліси, люди цим самим пошкодили верхній шар ґрунту, який почав вимирати. Згодом на тому місці почав накопичуватися мул.

Дана теорія потребує ще вивчення, тому фахівці планують продовжити дослідження, щоб встановити істинне походження знаменитого моря.

Популярні новини зараз
Хворий на голову Іван "Гойда" Охлобистін вже ділить броню "Abrams": по 10 мільйонів за кожен Які продукти ніколи не можна розігрівати у мікрохвильовці: несподіваний перелік Вийдуть тонкими й не будуть рватися: простий рецепт ідеальних млинців Макс Чмерковський розповів, як його змусили зробити найбільшу помилку в житті: "Я не люблю про це говорити"
Показати ще

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", біля берегів Філіппін вчені виявили сліди античного моря, яке поглинула поверхня Землі.