Вважається, що птахи є найбільш ефективними розповсюджувачами насіння рослин. Долаючи значні відстані і не знаючи перепон пов'язаних з особливостями рельєфу і великими водоймами, пернаті здатні розносити насіння на десятки і сотні кілометрів. Це значною мірою підтримує колонії ягідних чагарників і дерев. Тим не менш, останні спостереження біологів показали, що ведмеді споживають набагато більше ягід. Як повідомляють російські ЗМІ, це виводить клишоногих в авангард природних сіячів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяБурі і чорні ведмеді на Алясці обігнали птахів з поїдання ягід незважаючи на те, що вони є всеїдними. Відомо, що під час нересту ведмеді харчуються лососем, потім їдять різні ягоди. Біологи Лорі Харрер і Тааль Леві з Орегонського університету висунули теорію про те, що ведмеді можуть поширювати набагато більше насіння, ніж птахи. Для цього вони проводили спостереження за заманихою.
Цей вид ягід однаково привабливий як для птахів, так і для бурих і чорних ведмедів. Вони вибрали 60 незайманих кластерів, в яких було приблизно по 395 плодів. Біологи щотижня приходила на зазначені місця і збирали показники. Як показали тривалі спостереження, ведмеді з'їли близько 90% всіх чагарників, інша частина припала на птахів та інших тварин. З цього випливає, що ведмеді переносять в рази більше насіння, ніж птахи, як це вважалося раніше.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про еволюцію когутів