Зовсім скоро, 27 липня відбудеться "велике протистояння" Марса. То значить, що Червона планета буде знаходитися на одній лінії з Сонцем і Землею і на мінімальній відстані від нашої планети.

Відомо, що зараз Марс по яскравості свого світла поступається лише превеликий Юпітеру. Фотограф Алан Дайер розповів, що в залежності від того, як Марс сходить на південному сході, на поверхні води можна побачити блискучу доріжку, як від Місяця.

Зазвичай подібні "доріжки світла", які викликаються відбиттями від маленьких гребінців хвиль, що утворюють тільки Сонце і Місяць (рідко ще Венера і Юпітер). Але тепер така доріжка з'явилася і у Марса.

Дайер зазначає, що зміг зробити унікальне панорамне фото. На ньому можна розгледіти Марс і Юпітер з їх "сяючими доріжками". А також Чумацький шлях і Сатурн в Стрільці.

Популярні новини зараз

45-річна Могилевська стривожила українців зовнішніми змінами: "Зараз Ви чужа"

Зірку "Глухаря" Дмитра Гусєва знайшли мертвим біля знімального майданчика

Еллерт вперше зізнався, чому не познайомив Мішину з батьками: "Сидять в трусах, потім випадково встають…"

Відомий футболіст помер просто під час матчу: зупинилося серце

Показати ще

Великі протистояння, одне з яких відбудеться 27 липня, відрізняється різною відстанню між Землею і Марсом. Самими цікавими по праву вважаються літні протистояння. Адже в цей час Марс максимально наближається до Землі.

Під час зимового протистояння відстань між планетами складає приблизно 100 мільйонів кілометрів. До кінця літо ця відстань скорочується до 56-60 мільйонів кілометрів.

Найбільш знакова і знамените протистояння відбулося 5 вересня 1877 року. Тоді астроном зі США відкрив для світу існування двох супутників Марса – Деймоса і Фобоса.

Дивіться: подробиці про те, як Марс наближається

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" вчені постійно займаються створенням різних космічних програм, що допомагають дізнатися більше про Марсі, адже така необхідність виникла через бажання людини полетіти на червону планету. Проте Кріс Хедфілд, екс-астронавт Канадського космічного агентства, вважає, що у людства ще не існує ракет для польоту на Марс.

Нагадаємо, що вчені NASA заявили про створення трьох ракет, які здатні долетіти до Червоної планети — Space Launch System, а також створені приватною компанією Ілона Маска Big Falcon Rocket і New Glenn.