Вірус імунодефіциту залишається однією з найбільш небезпечних хвороб сучасності. Вчені різних країн працюють над пошуком дієвих способів лікування цієї недуги. Однак, схоже, що людство поступово наближається до розв'язання цього непростого завдання. Групі дослідників з Університету Чикаго вдалося відстежити не помічені до цього нюанси розповсюдження ВІЛ у клітинах живого організму. Як повідомляє журнал Phys.org вчені змогли знайти найбільш слабке місце вірусу.

Головним фактором "успіху" ВІЛ є його здатність проникати в клітини, після чого він змушує їх створювати малюсінькі, заповнені вірусом капсули з власної мембрани. Вони відокремлюються і поширюються далі, заражаючи інші клітини. Як тільки капсули проникають всередину, оболонка розкривається і РНК вірусу приймається за роботу.

Вчені знають, що таке брунькування ВІЛ вимагає білкового комплексу, так званих Gag-білків, але подробиці цього молекулярного процесу залишалися заплутаними. "Довгий час у нас було уявлення про те, як виглядає кінцевий варіант структури, але всі проміжні деталі залишалися здебільшого невідомі", — каже Грегорі Ось, один з авторів статті.

Отримати якісне зображення білкового комплексу на молекулярному рівні було складно, тому Ось і його колеги створили комп'ютерну модель, симулюючу дії Gag. Це дозволило їм розглянути різні варіанти розвитку подій, поки вони не знайшли найбільш ймовірну конфігурацію молекулярного процесу, яка потім була підтверджена експериментальним шляхом. Тепер, коли у вчених є ці дані, вони знають, де знаходиться ахіллесова п'ята білкового комплексу Gag і можуть зупинити його накопичення, а потім і поширення вірусу. Наступним їх кроком стане вивчення структури Gag-білків в капсулі ВІЛ після брунькування.

Популярні новини зараз
Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про діагностування ВІЛ за допомогою смартфону