У місячних кратерах, надійно хованих від сонячного світла, дійсно є запаси води. Щоправда, це стосується тільки найхолодніших полярних областей нашого супутника. У майбутньому люди, що стали членами колонії, зможуть використовувати її для утримання поселень.

Про свій остаточний вердикт вчені написали в статті, опублікованій у виданні Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).

Астрономи вже давно здогадувалися про існування "кишень" з льодом, захищених від сонячного світла: це доводили дані, отримані з орбітальних місячних апаратів. Тепер в NASA зазначають, що це "перший випадок, коли вченим вдалося отримати переконливі і прямі докази його наявності".

Зонд "Чандраян-1" Індійського космічного агентства (ISRO) вчені запустили до супутника Землі 10 років тому. Його головною метою був пошук льоду на поверхні Місяця. У статті журналу PNAS йдеться, що науковий інструмент M3 зонда, розроблений в NASA, все-таки зміг визначити властиві льоду відбивні властивості на поверхні Місяця. Крім того, апарат також зміг безпосередньо визначити особливий спосіб, яким молекули льоду поглинали інфрачервоне випромінювання, що дозволяє розмежувати воду в рідкому або газоподібному стані і лід.

Популярні новини зараз

ПФУ перерахував пенсії українців: кому і скільки доплатять у березні

Млинці з маком на Масляну: дуже тонкі, можна напекти гору хоч у 100 штук

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

Головне за ніч: "втеча" Віктора Павліка і Реп'яхової, НП в літаку, Полякова без волосся і загадкова загибель українки

Показати ще

"Велика частина льоду знаходиться в тіні кратерів поруч з полюсами, де температура не піднімається вище -250 градусів за Фаренгейтом (-156,5 градуса Цельсія). Сонячне світло ніколи не надходить в ці частини поверхні через невеликого нахилу осі обертання Місяця", - розповіли дослідники, проаналізувавши отримані дані.

Вчені вважають, що перед тим як покладатися на ці запаси льоду, які можуть полегшити життя колонії, необхідно відправити туди декілька автономних місяцеходів і з'ясувати, скільки там її в дійсності і наскільки реально її добути.

Нагадаємо, колишній астронавт NASA Леланд Мелвін розповів, що під час місії йому вдалося помітити на космічному кораблі невідому істоту, яка подавала ознаки життя. Космонавт зазначив, що створіння за зовнішнім виглядом нагадує медузу.

Як повідомляв портал "Знай.uа", невідома планета своїм впливом на виверження вулканів по всій Сонячній системі, провокує кінець світу. Більш того, вона має здатність "висмоктувати" лаву з надр Землі.

Також "Знай.uа" писав, знімки повного місячного затемнення зробили більшість жителів поланеты, які спостерігали за унікальним явищем. Але на жаль мало хто з нас може похвалитися фантастичним знімком, зробленим з космічної станції.