У місячних кратерах, надійно хованих від сонячного світла, дійсно є запаси води. Щоправда, це стосується тільки найхолодніших полярних областей нашого супутника. У майбутньому люди, що стали членами колонії, зможуть використовувати її для утримання поселень.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро свій остаточний вердикт вчені написали в статті, опублікованій у виданні Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).
Астрономи вже давно здогадувалися про існування "кишень" з льодом, захищених від сонячного світла: це доводили дані, отримані з орбітальних місячних апаратів. Тепер в NASA зазначають, що це "перший випадок, коли вченим вдалося отримати переконливі і прямі докази його наявності".
Зонд "Чандраян-1" Індійського космічного агентства (ISRO) вчені запустили до супутника Землі 10 років тому. Його головною метою був пошук льоду на поверхні Місяця. У статті журналу PNAS йдеться, що науковий інструмент M3 зонда, розроблений в NASA, все-таки зміг визначити властиві льоду відбивні властивості на поверхні Місяця. Крім того, апарат також зміг безпосередньо визначити особливий спосіб, яким молекули льоду поглинали інфрачервоне випромінювання, що дозволяє розмежувати воду в рідкому або газоподібному стані і лід.
"Велика частина льоду знаходиться в тіні кратерів поруч з полюсами, де температура не піднімається вище -250 градусів за Фаренгейтом (-156,5 градуса Цельсія). Сонячне світло ніколи не надходить в ці частини поверхні через невеликого нахилу осі обертання Місяця", - розповіли дослідники, проаналізувавши отримані дані.
Вчені вважають, що перед тим як покладатися на ці запаси льоду, які можуть полегшити життя колонії, необхідно відправити туди декілька автономних місяцеходів і з'ясувати, скільки там її в дійсності і наскільки реально її добути.
Як повідомляв портал "Знай.uа", невідома планета своїм впливом на виверження вулканів по всій Сонячній системі, провокує кінець світу. Більш того, вона має здатність "висмоктувати" лаву з надр Землі.
Також "Знай.uа" писав, знімки повного місячного затемнення зробили більшість жителів поланеты, які спостерігали за унікальним явищем. Але на жаль мало хто з нас може похвалитися фантастичним знімком, зробленим з космічної станції.