Американське космічне агентство NASA запустило місію з вивчення глибинних шарів ґрунту і сейсмічної активності на Марсі.

Цю інформацію повідомляє прес-служба компанії.

5 травня, о 4 годині 5 хвилин за місцевим часом (14:05 за київським) з бази військово-повітряних сил Ванденберґ в Каліфорнії на ракету Atlas 5 NASA запустили зонд InSight.

Це перша місія, яка вивчить Марс зсередини.

Популярні новини зараз

"Червона" зона захопить ще чотири міста: хто потрапить під обмеження з 18 жовтня

Дівчинка довгі місяці підкидала воші школярам, діти зрозуміли не одразу: "Розчесала волосся виделкою і...."

Оля Цибульська засвітила волохаті ноги на шпильках: Дзідзьо перелякається

Антоніна Матвієнко показала свою маму у 24 роки: "Боже, яка красуня"

Показати ще

Відомо, що зонд InSight буде вивчати внутрішні об'єкти планети через проведення сейсмічних досліджень, використання геодезичних методів і теплопередачі.

"Отримані дані по формуванню Марса допоможуть нам краще зрозуміти, як створювалися і створюються інші скелясті планети, зокрема планета Земля", - говорять в агентстві.

NASA планувала запуск місії InSight Mars ще в 2016 році, однак цьому завадили технічні несправності. Тоді вчені хотіли, щоб посадковий модуль InSight на Марсі пробурив свердловину, щоб проаналізувати кору, мантію і ядро планети.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", НАСА і Лос-Аламосская національна лабораторія (займається ядерними технологіями) успішно випробували компактний ядерний реактор Kilopower, призначений для місячних і марсіанських пілотованих місій. Про це на прес-конференції оголосили представники аерокосмічного агентства, трансляція йшла на сайті організації.

Відомо, що реактор тестували з листопада 2017-го по березень 2018 року в пустелі штату Невада. Як заявили представники NASA, на прес-конференції, під час випробувань показники продуктивності реактора перевищили очікувані.

Також портал повідомляв про те, що сьогодні досліджувати грунт і пісок з поверхні Марса можна тільки дистанційно: цим займається, наприклад, марсохід Curiosity. Пристрій збирає зразки сухого ґрунту, сортує частки за розміром і аналізує їх хімічний склад за допомогою вбудованих наукових приладів. Проте на Землі доступний набагато більш точний аналіз, його методи постійно удосконалюються.

Представники NASA і Європейського космічного агентства (ESA) розробили план доставки на Землю зразків ґрунту з поверхні Марса.