Сьогодні досліджувати грунт і пісок з поверхні Марса можна тільки дистанційно: цим займається, наприклад, марсохід Curiosity. Пристрій збирає зразки сухого ґрунту, сортує частки за розміром і аналізує їх хімічний склад за допомогою вбудованих наукових приладів. Проте на Землі доступний набагато більш точний аналіз, його методи постійно удосконалюються.

Про це повідомляє Naked Science.

Представники NASA і Європейського космічного агентства (ESA) розробили план доставки на Землю зразків ґрунту з поверхні Марса.

Відзначається, що цей плані розділили на три основних етапи. Першим стане запуск ровера "Марс-2020", його почали збирати в квітні 2018 року. У конструкцію апарата включили близько 30 контейнерів для грунту, кожен розміром з кулькову ручку. Цього достатньо для аналізів ґрунту. В ході наступної місії на Марс прибуде невеликий ровер, який забере контейнери зі зразками і доставить їх до ракеті Mars Ascent Vehicle. Вона виведе вантаж на марсіанську орбіту, звідки ще один космічний апарат, запущений із Землі, забере контейнери з пробами та інші зібрані матеріали. Передбачається, що корабель, відповідальний за останній етап, приземлиться в США.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомило, що розвиток штучного інтелекту останні кілька років набуло таких масштабів, що загрози для людства не уникнути.

Принаймні, такої позиції дотримується президент американської технокомпанії Alphabet, яка володіє Google, Сергій Брін. У своєму щорічному корпоративному звіті до працівників він приділив цьому питанню окрему увагу.

На його думку, винайдено в 40-х роках машинне навчання переживає сьогодні бурхливе відродження. Причина тому криється у створенні надпотужних процесорів, здатних виконувати величезну кількість операцій в секунду.