Всесвітня організація охорони здоров'я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем ​​без тютюну, який також входить в систему всесвітніх і міжнародних днів ООН.

10 причин, чому варто кинути палити назавжди

IQ

У людей, що викурюють більше пачки в день, IQ нижче на 10 балів, ніж у некурящих - це одна з причин кинути курити назавжди.

Популярні новини зараз

В Україні Covid-19 потроху відступає, медики радіють "жовтій" статистиці: дані МОЗ на 16 жовтня

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Олені-Крістіні Лебідь запропонували член, а вона і рада: бідолашний Розенко

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Показати ще

Фізичні навантаження

У курців при фізичних навантаженнях швидко виникне задишка. Перше що страждає при палінні - це легкі - господар енергії. Через них надходить основна кількість кисню. Кисень, в свою чергу, постійно дозволяє витягувати енергію з продуктів харчування. Відповідно, з кожним роком курці відчувають себе все знесиленішими.

Травлення

Багато курців страждають на гастрит або виразку шлунка. Разом зі слиною нікотин, смола та інші шкідливі речовини, що містяться в тютюновому димі, потрапляють в шлунок.

Стан судин

У багатьох курців навіть в теплу погоду мерзнуть руки, ноги, або навіть все тіло. Це відбувається, як правило, вже у курців зі стажем. Все це переростає в вегетосудинну дистонію, оскільки від куріння звужуються судини і кров починає все повільніше циркулювати по тілу і надходити до кінцівок. З цієї ж причини вже в 30-40 років у чоловіків можуть з'явитися проблеми з потенцією.

Часті застуди та бронхіт

Курці набагато частіше хворіють на ГРЗ, ГРВІ, бронхіти. У них порушені дихальні механізми захисту від отрут і патогенів. Тютюн при горінні утворює випаровування хімікатів і часток у вигляді аерозолю, який включає не тільки нікотин, але ще і окислювачі, канцерогени і чадний газ. Це в свою чергу завдає непоправної шкоди респіраторній функції організму.

Якість крові

Унаслідок постійного кисневого голодування в крові у курців утворюється підвищена кількість еритроцитів, що робить кров більш щільною і в'язкою.

Дихальна система та сон

Курці часто кашляють під час сну і вранці, кашель може перерости в задуху. Раз на рік любителям нікотину потрібно робити флюорографію, оскільки куріння підвищує ризик захворіти на рак легенів.

Голос

Курці помічають зміни в голосі. Сигаретна залежність призводить до раку горла.

Гормональний фон

Рівень статевих гормонів у чоловіків знижується, що також впливає на потенцію. Гормональний фон у жінок також порушується.

Серце

Під час паління відзначається посилений викид в кров адреналіноподібних речовин, які у багатьох випадках створюють умови для ушкодження судинної стінки і міокарда. Крім того, вкрай несприятливо впливає на судинну стінку сам нікотин, який сприяє спазмам артерій серця і нижніх кінцівок.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вчені придумали, як відмовитися від сигарет раз і назавжди.