На сьогоднішній день більшість вчених схиляється до думки, що всі люди с фізіологічно здоровим мозком приблизно в рівній мірі талановиті від народження. І питання розвитку тих чи інших талантів залежить від наявності сприятливих обставин. Однак наш мозок розвивається та видозмінюється протягом усього життя. Діяльність, якою ми займаємося, і формує в кінцевому підсумку фізіологію нашого органу мислення. Як повідомляє сайт SundayNews, останні дослідження дозволили зрозуміти, наскільки мозок людей, зайнятих у сфері творчої діяльності, відрізняється від інших.

Вчені з Гарвардського університету знайшли в мозку людини механізм, що відповідає за творчу діяльність. Завдяки цьому вони змогли довести, що схильність людини до творчості може впливати на фізіологічному рівні. Це було встановлено в рамках експерименту з участю 160 осіб, що працюють в різних сферах, в тому числі і творчих. Добровольці повинні були пройти тест на визначення рівня творчих здібностей, а також процедуру МРТ.

Цей тест виявив чіткий патерн, що відрізняє творчих людей від звичайних: в їх мозку синхронно працюють три нейронні мережі, дві з яких не можуть функціонувати одночасно у звичайних людей. Ними виявилися виконавча, пасивна і салиентная мережу або мережу значущості. Мережа пасивного режиму найчастіше відповідає за спонтанну роботу мозку. Її одночасна робота з виконавчою мережею дозволяє людині зосередитися на раптової думки або образі, після чого мережа значущості може визначити, наскільки та чи інша ідея заслуговує уваги.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про секрети мотивації

Популярні новини зараз
Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Холод та дощі терпіти недовго: прогноз погоди на тиждень Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще