Міжнародна група з 16 інженерів (Університет Брістоля і Університет Рома Тре) провела серію досліджень, в результаті яких зуміла з'ясувати, чому легендарна Пізанська вежа, яка вважається одним з найбільших провалів будівельників, на зло всім і кожному стоїть ось уже котре століття і стоїчно витримує всі природні катаклізми, в тому числі і землетруси.Незважаючи на те, що стан Вежі серйозно поправили під час реставрації в 1990-х роках, вона знаходилася під небезпечним кутом більш ніж 600 років до цього і перенесла численні землетруси без якого-небудь збитку. Тепер команда інженерів визначила, як Пізанській вежі вдалося з цим упоратися.

Інженери вивчили сейсмологічну, геотехнічну і структурну інформацію про вежі і її околицях, і з'ясували, що весь цей набір наділяє Пізанську вежу досить унікальним набором характеристик.


Популярні новини зараз
Оборона Києва підготовлена до нового нападу: у військовій адміністрації прорахували путіна на 10 кроків вперед Місячне затемнення 16 травня 2022 року: до чого потрібно бути всім готовим, і чим вразить Володимира Зеленського, прогноз астрологині Святослав Вакарчук розповів, від чого російська армія ніколи не відмиється: "Запам'ятайте цю букву z" "Вже, на жаль, не з нами..." Настя Каменських з мамою змусила українців плакати
Показати ще

Взаємодія між грунтом і структурою над нею набагато динамічніше, ніж у більшості інших будівель. Оскільки грунт фундаменту настільки м'який, що в першу чергу відповідальний за висихання вежі, а вежа така висока і жорстка, саме будівля не резонує з земним рухом під час землетрусів.

"За іронією долі, той самий грунт, який викликав нестійкість і привів Вежу до нахилу, може нести відповідальність за те, що допомогла їй пережити ці сейсмічні події", - розповів Джордж Мілонакіс, керівник дослідження.

Результати повинні офіційно представити на Європейській конференції в Earthquake Engineering в Греції, яка пройде в червні 2018 року.

Детальніше про дослідження дивіться в сюжеті


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що група вчених випадково зуміла зафіксувати, як біля великої зірки зароджується нова планета. Астрономи вважають, що це планета, яка як раз знаходиться в процесі розвитку, і розташована в 600 світлових роках від нас.