Група астрономів з Лейденського університету випадково помітила невеличкого "компаньйона" у молодої подвійної зірки CS Cha. Дослідники вважають, що це планета, яка якраз знаходиться в процесі розвитку, і розташована в 600 світлових роках від нас.

Зірка CS Cha знаходиться в сузір'ї Хамелеона. Зірка дуже молода, їй всього від 2 до 3 мільйонів років, вона повинна бути оточена протопланетним диском пилу і газу. Саме такий диск дослідницька група сподівалася знайти, коли вивчала зірку на телескопі в чилійській пустелі. Однак, коли дослідники дивилися на зображення, вони побачили маленьку точку світла поза круговим диском. Архівні знімки підтвердили, що це не збій, і світлова цятка вже потрапляла в поле зору, пише Science Alert.



"Ми підозрюємо, що об'єкт оточений власним пиловим диском. Важка частина полягає в тому, що диск блокує велику частину світла, і тому ми навряд чи можемо визначити масу супутника. Значить, це може бути коричневий карлик, а також супер-Юпітер", - розповів астроном Крістіан Гінскі.

Завдяки старими фото вчені змогли продемонструвати, що компаньйон рухається разом з бінарною зіркою і що "домом" для них є одна й та сама система. Який супутник зірки має вигляд і як він сформувався, поки незрозуміло.

Популярні новини зараз
Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову "Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток ДПС вже готова списати ваші гроші: кому готуватись до примусового стягнення В Україні пенсії рахуватимуть за однією формулою: у кого виплати будуть більше 10 тисяч
Показати ще

"Найцікавіше полягає в тому, що світло об'єкта сильно поляризоване. Така перевага в напрямку поляризації зазвичай відбувається, коли світло розсіюється по шляху", - додав вчений.

У майбутньому дослідники планують детальніше вивчити зірку та її супутник за допомогою міжнародного телескопа ALMA, який знаходиться на плато Чахнантор в пустелі Атакама в Чилі.



"Як тільки система буде добре вивчена, її можна буде вважати еталонною системою для пояснення сценаріїв формування планет і коричневого карлика", - підкреслюється в статті.

Напомним, ранее информационный портал "Знай.ua" писал о том, як у Велкобританії чоловік випадково зафільмував прибульця.