Виявилося, що вода не єдина умова виникнення життя

поділитись
Планети-океани повністю мертві

Більшість вчених вважають, що якщо на інших планетах є життя, то у своєму розвитку воно має пройти всі ті ж ключові етапи, що і на Землі. Це твердження примушує нас шукати всюди першу необхідну умову виникнення земного життя – воду. На сьогоднішній день точно відомо про існування декількох планет, повністю вкритих водою. На перший погляд може здатися, що це ідеальне місце для зародження життя. На думку відразу ж приходить образ живого океану з роману "Соляріс". Однак, як повідомляють російські ЗМІ, вода сама по собі ще не є необхідною умовою.

Науковці з університету Арізони заявили, що планети-океани неживі, на них немає фосфору. Життя на таких космічних об'єктах неможливе з кількох причин. По-перше, фосфор повинен збиратися на суші, після чого потрапляти в океан, щоб їм харчувалися мікроорганізми. По-друге, фосфор погано розчиняється у солоній воді. Саме з цих причин вчені з Арізони радять своїм колегам шукати живі організми на планетах, де є і вода, і суша.

Є теорія, в якій йдеться про існування організмів, що складаються з інших елементів. На нашій планеті головним елементом для життя є вуглець, а на іншому космічному об'єкті в основі всього живого може бути зовсім інший елемент або сполука.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про таємниці сноведінь

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
океан, життя, вода
І хоча ці ідеї здаються для нас незвичайними, в них все ж є здоровий глузд
0
0
18:46 15.12.2017
Тепер ви дізнаєтеся, коли найефективніше працювати
0
0
15:19 15.12.2017
До мережі Інтернет можна підключитися незвичайним способом
0
0
14:40 15.12.2017
Тепер навіть у космосі буде набридлива реклама
0
0
13:31 15.12.2017
Тепер туристи хочуть стати космонавтами
0
0
13:07 15.12.2017