Компанія SpaceX вже вдруге раз відклала запуск ракети-носія Falcon 9 з декількома супутниками на борту і перенесла його на 22 лютого. І цього разу причиною перенесення стала погана погода над Каліфорнією.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяШвидкість верхових вітряних потоків виявилася на 2 відсотки вищою допустимих значень. Це небагато, але Маск вирішив перестрахуватися. Про це повідомляється на сторінці організації в Twitter.
Ракета-носій Falcon 9 мала стартувати сьогодні, 21 лютого, із стартового комплексу 4Е на базі ВПС США Ванденберг, штат Каліфорнія. Перед цим старт ракети був запланований на 17 лютого – його також відклали через погодні умови.
Нагадаємо, що в рамках запуску планується вивести на орбіту два демонстраційних супутника MicroSat-2a і MicroSat-2b, які мають забезпечити земну кулю швидкісним інтернетом.
Крім того, разом з вищевказаними супутниками в космос планується вивести і радіолокаційний супутник дистанційного зондування Землі PAZ іспанського оператора Hisdesat. Спочатку його планувалося запустити на україно-російській ракеті "Дніпро" в 2014 році, проте після подій в Україні угоду з обома сторонами було розірвано і право на запуск PAZ в 2017 році відійшло компанії SpaceX.
Запуск буде здійснюватися за допомогою ракети-носія Falcon 9 з першою сходинкою версії Block 3, яка вже літала в космос в серпні 2017 року. Тоді за допомогою неї на орбіту був виведений тайванський супутник Formosat-5.
Відзначається, що це останній ступінь версії Block 3, яка залишилася у SpaceX. Також компанія завершує використання версії Block 4 і збирається переходити на версію Block 5.
SpaceX не планує зберігати щабель минулого покоління, проте спробує зберегти одну або дві половини модернізованого (трохи збільшеного в розмірах) головного обтічника ракети.
У Twitter з'явився знімок гігантської сітки, за допомогою якої і будуть намагатися зловити частини головного обтічника.
Сітка встановлена на кораблі Mr. Steven в порту Сан-Педро в Лос-Анджелесі (США). Вона призначається для пом'якшення падіння елемента ракети.
На висоті близько 100 кілометрів швидкість падіння половини головного обтічника вагою в одну тонну буде перевищувати швидкість звуку приблизно в десять разів. На висоті близько 10 кілометрів, в разі вдалої орієнтації в просторі, швидкість повинна знизитися до половини швидкості звуку. Після цього планується випуск парашута і включення системи GPS, яка дозволить кораблю Mr. Steven відстежити район падіння елемента ракети і спробувати його зловити.
Бажання зберегти головний обтічник ракети Falcon 9 пояснюється високою вартістю цієї деталі. Вона становить 6 мільйонів доларів. Якщо вдасться врятувати хоча б половину обтічника, то це дозволить знизити загальну вартість наступного пуску, що оцінюється в 62 мільйони доларів, на п'ять відсотків.
Як повідомляв портал "Знай.ua", сьогодні, 21 лютого, приватна космічна компанія SpaceX мала виконати старт своєї класичної ракети-носія Falcon 9 із стартового комплексу 4Е на базі ВПС США Ванденберг, штат Каліфорнія.