Маніпулювати - значить схиляти людину до виконання своєї волі з метою отримання вигоди. Людина неусвідомлено маніпулює з раннього віку. Більшість дорослих людей теж використовують прийоми маніпуляції, але частіше за все, роблять це несвідомо. Але, є категорія маніпуляторів, які намагаються впливати на людей, повністю усвідомлюючи, що вони роблять. Таких людей називають енергетичними вампірами, і підтримувати з ними близький зв'язок іноді дуже небезпечно.

Модель поведінки

Якщо говорити про досвідчених маніпуляторів, вони відрізняються певною моделлю поведінки. Перше, на що потрібно звернути увагу - зайва, показна емоційність. Друге - такі люди уважні і спостережливі. Професійний маніпулятор ніколи не буде слухати людину неуважно. Він співчутливо слухає, бере активну участь в бесідах, може підтакувати. І звичайно ж, третє - маніпулятори роблять невеликі паузи, між емоційними реакціями і подіями, котрі спровокували їх.

Непередбачуваність

Як правило, передбачити слова і дії такої людини неможливо наперед. Цим і відрізняються маніпулятори - вони володіють гнучкістю, і завжди корегують свої дії в залежності від ситуації, і від того, наскільки співрозмовник відкритий. Маніпулятори часто використовують непередбачуваність, як прийом, який бентежить співрозмовника, дезорієнтує, викликає сум'яття.

Популярні новини зараз
Чому не можна включати всю техніку одразу після подачі електроенергії: прості правила Більше не "золота" крупа: в Україні стрімко падають ціни на гречку У Китаї визнали незалежність Брянської народної республіки: "А Москва тепер бомбить за це" Власників генераторів почнуть штрафувати через законодавство: суми сягають 500 тисяч гривень
Показати ще

Відсутність прямих відповідей

Як правило, неусвідомлено маніпулююча людина не бентежиться про те, що її можуть викрити. Професіонали ж знають, що і навіщо вони роблять, і бувають максимально обережними в своїх промовах. Тому, часто вони відповідають ухильно або ж зовсім можуть уникати відповідей.

Розмови наодинці

Кожному з нас іноді необхідно обговорювати щось з кимось наодинці. Це є нормою, і не містить ніяких токсичних елементів. Але, усвідомлено маніпулює людина практично завжди викликає на відокремлений розмову свою потенційну жертву, так як в такому випадку йому доведеться зіткнутися з найменшим опором.

Оціночне судження

Профі-маніпулятори використовують оціночне судження набагато частіше, ніж звичайні люди. Вони схильні виставляти світ, людей, явища і вчинки в чорному або білому кольорі, без відтінків. У них є тільки "дуже добре" - це, як правило, те, що їм вигідно. І "дуже погано" - це те, що їм зовсім не потрібно.

Погляд "очі в очі"

Як правило, психологи рекомендують розпізнавати брехунів і маніпуляторів по блукаючому погляду. Але енергетичний вампір, що знає свою справу, навпаки, намагається дивитися прямо в очі своєму співрозмовнику, і рідко відводить погляд. Через такий пильний погляд люди швидше приходять в смятіння, і можуть простіше піти на поступки.

Швидкість

Маніпулятор, який діє свідомо, не дає співрозмовникові часу на роздуми, і робить це дуже вміло. Він вимагає негайну відповідь, і завжди підлаштовує обставини таким чином, щоб підвищити ймовірність згоди. Вони все роблять дуже швидко, не вставляють паузи в розмови, і вічно поспішають.

Схильність применшувати

Це ще один психологічний прийом, який використовують не завжди свідомо. Схильність применшувати, властива абсолютно всім категоріям особистостей, які маніпулюють, але ті, хто робить це свідомо, користуються таким прийомом частіше і наполегливіше. Така людина любить періодично приймати образ жертви, адже викликавши жалість у співрозмовника, їй буде простіше керувати ним.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав, як розпізнати і поставити на місце чоловіка-маніпулятора.