Вчені з'ясували, що хмарочоси та інші великі скляні конструкції становлять небезпеку для кажанів. Відомо, що кажани відмінно орієнтуються в темряві. Вони можуть літати з величезною швидкістю, майстерно уникаючи зіткнення з перешкодами.

Справа в тому, що практично повністю атрофований зір з лишком компенсується здатністю ехолокації. За допомогою такого вміння кажани створюють дивовижно точні просторові карти місцевості. Причому роблять це буквально на льоту. Ці нічні мисливці випускають звуки і ловлять їх відображення від поверхонь.

Однак, скло та інші ідеально гладкі конструкції створюють в просторових картах кажанів «сліпі плями», так як в природному середовищі існування такі поверхні майже не зустрічаються. Вченим також вдалося з'ясувати, що збій в системі ехолокації провокують тільки вертикальні гладенькі поверхні, з горизонтальними, такими як поверхня води, миші справляються.

Висновки, опубліковані в журналі Science, можуть пояснити, чому поранені або мертві кажани іноді зустрічаються біля будівель. Дослідники закликають уникати великої кількості скла при споруджені будівель у місцях проживання кажанів.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про випадок масової гибелі кажанів

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще