Вчені з'ясували, що хмарочоси та інші великі скляні конструкції становлять небезпеку для кажанів. Відомо, що кажани відмінно орієнтуються в темряві. Вони можуть літати з величезною швидкістю, майстерно уникаючи зіткнення з перешкодами.

Справа в тому, що практично повністю атрофований зір з лишком компенсується здатністю ехолокації. За допомогою такого вміння кажани створюють дивовижно точні просторові карти місцевості. Причому роблять це буквально на льоту. Ці нічні мисливці випускають звуки і ловлять їх відображення від поверхонь.

Однак, скло та інші ідеально гладкі конструкції створюють в просторових картах кажанів «сліпі плями», так як в природному середовищі існування такі поверхні майже не зустрічаються. Вченим також вдалося з'ясувати, що збій в системі ехолокації провокують тільки вертикальні гладенькі поверхні, з горизонтальними, такими як поверхня води, миші справляються.

Висновки, опубліковані в журналі Science, можуть пояснити, чому поранені або мертві кажани іноді зустрічаються біля будівель. Дослідники закликають уникати великої кількості скла при споруджені будівель у місцях проживання кажанів.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про випадок масової гибелі кажанів

Популярні новини зараз

Українки вивалили груди під Радою, щоб бачили усі депутати: "Припиніть тарифний геноцид"

Українським пенсіонерам назвали нові суми надбавок на 2022 рік: не менше 3 тисяч гривень

Світлана Лобода знайшла в 10-річній доньці "конкурентку" через її красу: "Ти така мавпа"

Зірка "Кварталу 95" Олександр Пікалов розлучився з кумою Зеленського після 18 років шлюбу: залишив їм з сином будинок

Показати ще