Сильна магнітна бурю накриє всю планету вже 18 березня. Але напружену геомагнітну атмосферу слід очікувати і 14-17 березня.

Про це повідомляє ресурс СЕГОДНЯ.

На Сонці відбудеться черговий спалах, що спричинить викид великої кількості сонячної плазми в космос.

У Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця запевняють, що до цього періоду магнітосфера Землі з кінця лютого і до середини березня не буде тривожити.
Потрібно сказати, що перший за кілька місяців викид плазми з атмосфери Сонця стався трохи більше ніж півмісяця назад - 12 лютого. Плазмі потрібно мінімум добу (найчастіше близько 2-4 днів), щоб подолати відстань між Землею і Сонцем.

Як відомо, магнітні бурі спричиняють збої в роботі електроніки, системах навігації та зв'язку,якими користуються орбітальні апарати. Так, наприклад, в 1989 році потужна магнітна буря спричинила те, що в енергосистемі канадської провінції Квебек перегоріли всі трансформатори. Атмосфера Землі стає більшою, нагрівається, піднімається вгору. Це зумовило низку неполадок, зокрема супутники, що низько летіли, зійшли з орбіт, деякі з них були втратились назавжди.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Показати ще

Вчені вже давно дослідили вплив магнітних бур на самопочуття людей. Вони виокремили категорію метеозалежних людей, які під час магнітних бур відчувають погіршення стану здоров'я, головні болі, погане самопочуття.

Найбільш нестерпним дляметеозалежних людей є сильний головний біль. Оскільки мозок має кожну секунду адаптуватися до сигналів, які надходять ззовні - зазнає змін вологість, температура або тиск тощо. Під час пристосування до змін погоди мозок починає більш інтенсивно працювати, витрачає більше ресурсів. Голова починає боліти від великого збудження, що поширюється на тканини.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв що астрономи зуміли показати як саме сонце бомбардує земну атмосферу. Хто б зміг подумати, що така краса спричинена сонячними протонами та електронами.