Зуби мудрості часом завдають нам багато проблем, але їх видалення вважається справою важкою і болісною. То чи варто зважуватися на дану процедуру?

Проблеми з зубом мудрості часто викликають сильний біль. Іноді цей зуб болить хронічно, загострюючись у міру проникнення в різного роду отвори поруч з ним шматочків їжі. Часом стоматологи радять пацієнтам утриматися від видалення зуба мудрості і просто більш ретельно полоскати рот з харчовою содою, оскільки сама процедура виривання буває дуже болючою та складною, а час відновлення розтягується на дні і тижні. Але часто хворі зуби мудрості, які не повністю розвинулися, блокують інші зуби (або навпаки). У них просто не залишається місця для повноцінного росту, тому такий зуб слід видалити.

Індикаторами подібних проблем є болі в області щелепи і особливо в районі ясен. Стежте за змінами в роті типу набряків щелепи, кровотеч, почервоніння ясен і неприємного запаху з рота. Ще одним симптомом хворого зуба мудрості нерідко стає раптовий головний біль. У людей з такими проблемами спостерігаються труднощі з пережовуванням їжі. Деколи зуб мудрості навіть здатен прорости в порожнину рота через щелепу. У деяких людей розмір рота є недостатнім для повноцінного розвитку цього підступного зуба.

Популярні новини зараз
Скандал із Ані Лорак не вщухає: з'ясувалися дикі подробиці концерту в Австралії Михайло Добкін опинився на передовій: і навіть без георгієвської стрічки, як у 2014 Українцям нададуть грошову допомогу у розмірі 10 пенсій: хто отримає Новий циклон переверне з ніг на голову погоду в Україні: яким прогнозом здивували синоптики на 5 жовтня
Показати ще

Ще одним різновидом даних проблем є зростання зуба мудрості під кутом, що може позначатися на інших зубах, які при цьому зачіпаються. У всіх цих варіантах краще змиритися з неминучими наслідками і пройти через видалення зуба мудрості. У будь-якому випадку, кваліфіковану оцінку необхідності проведення цієї процедури дасть тільки досвідчений хірург-стоматолог.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що вчені позбавлять пацієнтів від страху перед стоматологом. Американські стоматологічні клініки почали впроваджувати новий метод лікування пародонтиту під назвою LANAP. Технологія дозволяє видаляти пошкоджені тканини між зубами і яснами з допомогою лазера. Нова процедура допоможе уникнути больових відчуттів пацієнта.