Український науковець Любомир Романків майже 40 років тому розробив революційну технологію, яка започаткувала еру персональних комп’ютерів. Без його винаходу компанії Apple могло б і не існувати.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це йдеться в сюжеті "Голос Америки". Прізвище Любомира внесли до національної зали винахідників США. Серед півтисячі науковців є також ім'я й Стіва Джобса.
Уродженець Жовкви, Львівської області, на сьогодні є провідним науковцем компанії IBM. Саме він винайшов тонкоплівні магнітні головки для запису інформації, що уможливило появу жорстких дисків та персональних комп’ютерів.
Любомиру виповнилось 86 років, але він все ще повен сил та енергії. Його вважають справжньою зіркою на щорічній конференції електро-хіміків. Адже саме він, за словами професора Алабамського університету Чан Хуана, розробив індустріальний процес, а також інструменти та усе інше, що було необхідно для того, аби запустити виробництво жорстких дисків.
Свою технологію науковець розробив в каліфорнійській лабораторії IBM, що дозволило компанії заробити мільйони доларів. Його надзвичайно цінують за такий внесок й за те, що вивчи ціле покоління інженерів електро-хіміків для IBM.
Але свою славу у світі винахідників Любомир завоював зовсім не через мільйони доларів, а за розробку революційної технології й, фактично, започаткування еру персональних комп’ютерів. Без його винаходу компанії Apple могло б взагалі не існувати.
"Apple була започаткована у той спосіб, що Возняк купив у нас ці диски і в своєму гаражі збудував перший комп’ютер, персональний комп’ютер, і тоді зацікавився тим, розуміється, Джобс, який в дійсності технологію не дуже знав, але він був добрий сейлсмен, і він зачав тоді будувати ту Apple компанію", - розповідає український винахідник.
Сам Любомир каже, що до кінця не розумів, наскільки вагомою буде його розробка. Він і гадки не мав, що технологією користуватиметься увесь світ. На його рахунку велика кількість проектів у комп’ютерній сфері. За своє життя, в лабораторії IBM, він зробив 180 наукових відкриттів, 67 з них запатентував.
Мало хто з користувачів підозрює, що вмикаючи ноутбук чи настільний ПК – працює одразу 7 патентів українця. Але сам Любомир так і не став мільйонером, адже ніколи не думав про гроші й жив наукою. Найбільшою винагородою науковець вважає те, що колись змінив життя людей на краще.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, блогерша поставила хрест на кар'єрі свого батька в Apple.