Український науковець Любомир Романків майже 40 років тому розробив революційну технологію, яка започаткувала еру персональних комп’ютерів. Без його винаходу компанії Apple могло б і не існувати.

Про це йдеться в сюжеті "Голос Америки". Прізвище Любомира внесли до національної зали винахідників США. Серед півтисячі науковців є також ім'я й Стіва Джобса.

Уродженець Жовкви, Львівської області, на сьогодні є провідним науковцем компанії IBM. Саме він винайшов тонкоплівні магнітні головки для запису інформації, що уможливило появу жорстких дисків та персональних комп’ютерів. ​

Любомиру виповнилось 86 років, але він все ще повен сил та енергії. Його вважають справжньою зіркою на щорічній конференції електро-хіміків. Адже саме він, за словами професора Алабамського університету Чан Хуана, розробив індустріальний процес, а також інструменти та усе інше, що було необхідно для того, аби запустити виробництво жорстких дисків.

Популярні новини зараз
У ТЦК потрібно і жінкам: кому з українок загрожує мобілізація після 18 травня Карткою – 10 грн, готівкою – 15: в Україні знову підвищують ціни на проїзд В Україні пенсіонери отримають "подвійні", та навіть "потрійні" пенсії: у ПФУ озвучили вимоги Нові тарифи на газ в Україні: скільки він коштуватиме до квітня 2025 року
Показати ще

Свою технологію науковець розробив в каліфорнійській лабораторії IBM, що дозволило компанії заробити мільйони доларів. Його надзвичайно цінують за такий внесок й за те, що вивчи ціле покоління інженерів електро-хіміків для IBM.

Але свою славу у світі винахідників Любомир завоював зовсім не через мільйони доларів, а за розробку революційної технології й, фактично, започаткування еру персональних комп’ютерів. Без його винаходу компанії Apple могло б взагалі не існувати.

"Apple була започаткована у той спосіб, що Возняк купив у нас ці диски і в своєму гаражі збудував перший комп’ютер, персональний комп’ютер, і тоді зацікавився тим, розуміється, Джобс, який в дійсності технологію не дуже знав, але він був добрий сейлсмен, і він зачав тоді будувати ту Apple компанію", - розповідає український винахідник.

Сам Любомир каже, що до кінця не розумів, наскільки вагомою буде його розробка. Він і гадки не мав, що технологією користуватиметься увесь світ. На його рахунку велика кількість проектів у комп’ютерній сфері. ​ За своє життя, в лабораторії IBM, він зробив 180 наукових відкриттів, 67 з них запатентував.

Мало хто з користувачів підозрює, що вмикаючи ноутбук чи настільний ПК – працює одразу 7 патентів українця. Але сам Любомир так і не став мільйонером, адже ніколи не думав про гроші й жив наукою. Найбільшою винагородою науковець вважає те, що колись змінив життя людей на краще.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, блогерша поставила хрест на кар'єрі свого батька в Apple.