У наші дні дослідники знаходять тварин, яких вважали давно вимерлими, але вони досі живуть на Землі, хоча і в обмеженій кількості. Вчені розповіли про п'ять таких істот.

Мова йде про тараканоцвіркуна – цю комаху виявили в 2002 році на балтійському бурштині. Істота довжиною чотири сантиметри схожа з богомолом, коником і палочником. Біологи вважали його вимерлим 45 млн років тому, але помилилися у своїх припущеннях.

Наступним у списку значиться латиметрия. У минулому вважали, що ця кістопера риба вимерла 65 млн років тому. Хибність цієї думки з'ясувалася після того, як її виловили в наш час біля узбережжя Африки.

Також вчені розповіли про пурпурову жабу. Раніше вона жила на суперматерику Гондване. Її знайшли у 2003 році в Індії. Пурпурова жаба вириває нору протягом п'яти хвилин, використовуючи задні лапи. Ця жаба – різновид великої земляної жаби. Зовні вона схожа на шматок желеподібної маси пурпурного кольору. Жаба примітна маленькою головою, з хоботом. Вона часто зустрічається в Західних Гатських горах. Її занесли в Червону книгу, як вимираючий вид.

Популярні новини зараз
Кіра Рудик потрапила в ганебний скандал: "Хочеться хайпанути" Пропагандисти тепер застерігають Україну від вторгнення до РФ Красуня Тіна Кароль накинула оком на воїна ЗСУ: "Познайомитись би" Головні новини за 17 травня: похорон зірки "Бригади" Дюжева, дешевий хліб в Україні та нове похолодання
Показати ще

Ще одним давнім мешканцем Землі є плащеносна акула. Цей хижак жив на нашій планеті в часи динозаврів в крейдяному періоді 145 млн років тому. Її досі зустрічають в Атлантичному океані, хоча й рідко. Ця стародавня японська акула мешкає на глибинах понад 600-1000 метрів. Нагадує величезного вугра з голками в пащі. Практично не змінилася за багато тисячоліть свого існування.

Останньою в списку значиться гатерія. Ця давня рептилія нагадує ящірку, її помітили в Новій Зеландії. Родичі цієї істоти вимерли в Юрському періоді, а вона дожила до наших днів.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в мережі показали мерзенних потвор, що живуть по сусідству. Іноді серед тварин трапляються досить дивні екземпляри, на які, мабуть, не варто дивитися особливо вразливим людям.