Чим глибше занурюватися в товщу води, тим більше дивовижних створінь можна зустріти. Неймовірний тиск і практично повна темрява створюють незвичайні форми життя. До таких форм можна віднести і глибоководну рибу Pseudoliparis swirei. На сьогоднішній день, це найбільш глибоководна риба з усіх, відомих сучасній науці. Її тіло позбавлене луски. За великим рахунком, ця риба не потребує таких засобів захисту. В Маріїнській западині у неї практично немає ворогів, повідомляють російські ЗМІ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Вчені відкрили рибу, яка мешкає на глибині до 8 тис метрів в Маріїнської западини. На сьогоднішній день це найбільш глибоководна відома риба. Риба отримала назву Pseudoliparis swirei, вона відноситься до сімейства морських слимаків — морських променеперих риб. За 2014-2017 роки дослідники виловили з дна Маріанської западини 37 особин. За розміром риба трохи більше людської долоні і покрита напівпрозорою шкірою без луски.
Тіло риби досить м'яке на дотик, що є перевагою для життя на такій глибині, де тиск в 800 разів вище, ніж на поверхні. На питання про те, чому взагалі ці риби живуть так глибоко, вчені відповідають — тут майже немає небезпечних для них хижаків, але при цьому повно їжі. За допомогою комп'ютерної томографії їм навіть вдалося виявити недавній обід в шлунку однієї з риб — досить велике ракоподібне. Як і інші морські слимаки, P. swirei збиваються в зграї, щоб полювати, відзначають автори роботи.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про наркопритон для дельфінів