26 листопада у штаб-квартирі ООН у Бонні пройшла прем'єра документального фільму "Погляд на Україну", який був спродюсований відомим актором Річардом Гіром.

Захід приурочили до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, і він був організований Об'єднаною програмою ООН з ВІЛ/СНІД (UNAIDS) та Німецьким фондом боротьби зі СНІДом.

Про це повідомляє DW.

Фільм розповідає історії кількох молодих українців із ВІЛ, які об'єдналися у проект Teenergizer , щоб через фотомистецтво ділитися досвідом та боротися з упередженістю.

Головна героїня – 26-річна Яна Панфілова, яка народилася з ВІЛ та пережила багато труднощів, пов'язаних з діагнозом. У своїй історії Яна розповідає, як у дитинстві лікарі боялися навіть торкатися її, а її родина стикалася з відсутністю державної програми лікування.

Популярні новини зараз
Пенсіонери отримають додаткові гроші напередодні свят: скільки доплатять Непридатним до служби загрожує мобілізація: як оскаржити висновок ВЛК за новими правилами Не врятує навіть бронь: чоловіків закликали готуватися – в окопах побувають усі Банки припинили прийом купюр у 50 та 100 доларів: що відбувається і чому
Показати ще

Річард Гір. Фото: Аргументи і факти
Річард Гір. Фото: Аргументи і факти
Річард Гір. Фото: Аргументи і факти

В Україні до 2004 року не існувало централізованої програми лікування ВІЛ і кожен пацієнт був наданий сам собі. Але, незважаючи на труднощі, Яна не здалася і продовжувала боротися за права людей, які страждають на ВІЛ. Незабаром після початку війни в Україні, Яна разом із проектом переїхала до Берліна, де продовжила підтримувати інших українців із ВІЛ та боротися за їхні права.

"Зруйновані лікарні, відсутність доступу до лікування на окупованих територіях – це реальність, з якою стикаються пацієнти з ВІЛ в умовах війни. На цих територіях людям часто відмовляють у лікуванні, якщо вони не мають російського паспорта", – розповідає у фільмі Яна.

Річард Гір на відеоконференції / фото: DW
Річард Гір на відеоконференції / фото: DW

Річард Гір у своєму відеозверненні сказав, що його надихнула на допомогу Україні Олена Зеленська, напад росії на Україну це "нічим не спровокована війна".

"В Україні близько 260 тисяч людей з ВІЛ, і багато хто з них був змушений залишити свої будинки, стати біженцями, при цьому залишаючись у величезній потребі в лікуванні".

Окрім Яни, у фільмі розповідаються історії та інших українців із ВІЛ. Наприклад, 20-річна Марія Дерюга з Чернігова, якій лікарі пропонували зробити аборт, коли дізналися, що її мати ВІЛ.

Війна також торкнулася і 19-річної Лізи Шевчук із Києва, яка пережила обстріли та переховувалась у підвалі, приймаючи ліки від ВІЛ.

Наручники / фото: Pixabay
Наручники / фото: Pixabay

"У заслугу народу та уряду України потрібно сказати, що заходи у відповідь у сфері ВІЛ не були скорочені. На початку були збої, але сьогодні оновлення профілактичних обстежень на ВІЛ збільшилося більш ніж удвічі. Вони не припинили жодних ВІЛ- досліджень. А кількість тестів для тих, хто вживає наркотики, збільшилася", – сказав керівник апарату UNAIDS Махеш. Махалінгам.

Раніше нам стало відомо про те, що секс-символ "Щоденників вампіра" зіграє роль таксиста в серіалі про війну в Україні

Також готуємо попкорн: з'явилася нові деталі про фільм Cyberpunk 2077

Крім того, Аpple заспойлерив продовження "Самотніх вовків" з Клуні та Піттом, чим розлютив режисера: другий фільм під питанням