Оптимальним заходом для контролю за вивезеним зброєю з зони бойових дій на Донбасі стане прийняття закону про легалізацію зброї.
Волонтер Володимир Голоднюк розповів, що зараз вивести зброю і боєприпаси з зони ООС досить важко, але за 2014-2015 роки було вивезено чимало, особливо гранат, тому проблема з нелегальною зброєю розтягнеться ще на десятки років.

"В даний час це зробити важко, а от 2014 рік, і майже весь 2015 рік, це був неконтрольований процес. Тому я думаю, що більшість цих наявних боєприпасів, які знаходяться в межах України, вони були завезені в той період", - сказав Голоднюк.

Волонтер пояснив, що в тих роках взагалі не перевіряли людей, які виїжджали з зони АТО, а дороги були перекриті.

"Зараз всі дороги перекриті, хіба що можна контрабандою. Звичайна людина цього зробити не зможе. Мирні жителі, чи військовий, чи волонтер, вони проходять 5-6 етапів перевірки, це нереально", - говорить Голоднюк.

Що ж стосується посилення заходів щодо недопущення незаконного вивезення зброї та боєприпасів з району ведення бойових дій, волонтер дав своє бачення.

Популярні новини зараз

Вкрадене дитинство: на Закарпатті підлітки знущалися над неповнолітньою дівчиною, знімаючи процес на камеру

День прощання із загиблою учасницею "МастерШеф" Стелою Клименко: сліз не стримати

Українці вшановують пам'ять Андрія Гусіна з "Динамо", який трагічно загинув 7 років тому: "Був справжнім лідером"

У Пенсійному фонді пояснили, як побачити стаж, напрацьований роками: "Чому не зараховується?"

Показати ще

"Важко відповідати на це питання. У нас в країні є проблема з чим? З тим, що у нас немає легалізації короткоствольної зброї для самозахисту. І це проблема, легалізувати те зброя, яка зараз перебуває у людей на руках, треба прийняти цей закон. Тоді зброя з тіньовою, перейде в легальну сферу, і буде контролюватися. Ось таким способом", - вважає він.

Саме прийняття закону про зброю, як вважає Голоднюк, є оптимальним способом, щоб зменшити напругу у суспільстві, тому що для повного перекриття кордону не вистачить людського ресурсу.

"Знай.uа" нагадує, ватажок одного з підрозділів бойовиків Олег Мамиев, з позивним "Мамай", "командир батальйону" в так званій "ДНР" був ліквідований на Донбасі під час зйомок сюжету для російського пропагандистського телеканалу "Росія".